Okolice Łowicza

Dwie osoby ranne w wypadku w Wyborowie

Dwie osoby ranne w wypadku w Wyborowie

Do bardzo poważnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj, 24 maja, na drodze wojewódzkiej 584 na wysokości Wyborowa, pomiędzy Łowiczem a Chąśnem. Citroen Berlingo z przyczepą zderzył się z ciężarówką marki Volvo – ucierpiały obie osoby podróżujące pierwszym z wymienionych pojazdów.

Strażacy w kościele w Domaniewicach

Strażacy w kościele w Domaniewicach

Dziś 22 maja przed godziną 11. strażackie wozy na sygnale podjechały pod kościół parafialny w Domaniewicach, po chwili z zadymionego wnętrza zostało wyniesionych dwóch poszkodowanych mężczyzn – ale na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Noc Muzeów w Nieborowie

Noc Muzeów w Nieborowie

Wiele osób zdecydowało się skorzystać dzisiaj (19 maja) z oferty Muzeum w Nieborowie i Arkadii, jaka została przygotowana w ramach Nocy Muzeów. Tegoroczny program przebiegał pod hasłem “Cenne/Bezcenne/Utracone”, a tematem wiodącym był okres II wojny światowej w nieborowskich dobrach Radziwiłłów, w tym działalność rabunkowa okupanta.

Park w Arkadii. Plener malarski WTZ Parma i uczniów szkół  z terenu gminy Łowicz. fot.tb

Plener w arkadyjskim parku

Po raz 11. uczniowie szkół z terenu gminy Łowicz wzięli udział wspólnie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie w plenerze malarskim. Tym razem spotkali się w parku w Arkadii. Mimo przelotnego deszczu malowali przez trzy godziny.