Najbliższe dni w Łowiczu pod względem kulturalnym zapowiadają się bardzo ciekawie, coś dla siebie powinni znaleźć zarówno miłośnicy muzyki, sztuk plastycznych, jak i kina.

Majówka 2018 Łowicz
Majówka 2018 Łowicz

W piątek 27 maja w Galerii Browarna na godz. 17 planowany jest wernisaż wystawy „Jan Dziędziora. Postać milcząca”, obejrzymy w nim rysunki i obrazy artysty, który w okresie PRL stał się legendą, choć działał poza głównym nurtem.

Tego samego dnia od godziny 19 w klubokawiarni Hop Kultura przy ŁOK zagrają zespoły Lux Perpetua, SteelFire i Crimson Valley, grające muzykę w stylu heavy/power metal.

W sobotę 28 kwietnia Muzeum w Łowiczu na godz. 16 planowany jest wernisaż wystawy „Wielka bogini”, czyli prac trzech artystek związanych z łódzką ASP – Natalii Anny Kalisz, Roksany Kularskiej-Król i Karoliny Matyjaszkowicz.
W Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia o 18 rozpocznie się koncert „Nowe oblicza kameralistyki” Dominika Domińczaka (klarnet) i Radosława Stefańskiego (fortepian).

1 maja koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zagrają w Ogrodzie Saskim przy restauracji „Polonia” muzycy z Orkiestry Miasta Łowicza. Początek zaplanowany jest na godzinę 17.

2 maja, w Dniu Flagi, w przestrzeni miejskiej zostanie zorganizowany „happening flagowy” z udziałem burmistrza Krzysztofa Kalińskiego.
3 maja na Starym Rynku pojawi się też zorganizowana przez Urząd Miejski wystawa „Łowicz w okresie niepodległości”, w której na 40 planszach zostaną zaprezentowane archiwalne fotografie Łowicza z okresu międzywojennego.
O godzinie 17 w Galerii Browarna wystąpi natomiast znakomity pianista (specjalista od muzyki Chopina) Piotr Banasik.

Również o godz. 17 w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju uczniowie zaprezentują spektakl oparty na „Zemście” Fredry, na który zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Kolejne spotkanie z muzyką w najlepszym wydaniu będzie miało miejsce w sobotę 5 maja – także w ramach „Majówki melomana” w Galerii Browarna wystąpią w koncercie fortepianowym Karolina i Piotr Sałajczykowie, którzy zagrają utwory różnych polskich kompozytorów.

Także łowiccy kinomani nie powinni się w najbliższych dniach nudzić, bo ŁOK przygotował na majówkę seanse w ramach pasma kina europejskiego. Od piątku do poniedziałku o godz. 19 wyświetlany będzie francuski dramat „Kobiety mojego życia”, który w ubiegłym roku był filmem otwarcia festiwalu w Cannes.
Od wtorku do piątku, także od 19, będzie można obejrzeć kryminał/thriller „Dziewczynę we mgle”.

W sobotę i niedzielę (5 i 6 maja) na 19 przygotowane będą emisje „Śmierci Stalina” – jest to film przedstawiający walkę władzę w ZSRR po śmierci dyktatora w 1953 roku.

3 komentarze

  1. Dodatkowa informacja. W Dniu Święta Konstytucji 3 Maja, w kościele pijarskim po mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. Piotra Wilczyńskiego, kierownika zakładu muzyki kościelnej i organowej warszawskiego Konserwatorium (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Pan prof. Wilczyński będzie również grał podczas mszy św. W programie koncertu przede wszystkim utwory patriotyczne.

  2. Brawo Łowicz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.