Komisja VII edycji konkursu Małe Granty 2018 wyłoniła 10 projektów, pomiędzy które podzieli pulę 30.000 tysięcy złotych. Przedstawiamy, kto i na jakie działania otrzyma grant.

Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty za kwotę 2.000 zł nakręci reportaż „10×10”, który ma być filmową próbą ukazania dorobku dekady działalności „Dziesiątki”. Za kwotę 3.000 zł grupa łowickich przewodników turystycznych przygotuje „Promienisty łowicki rajd nocny szlakiem Niepodległości”. Grant w wysokości 2.500 zł otrzyma też Karol Jędrzejczak na wydanie wspomnień zasymilowanego wśród Księżaków przybysza Ryszarda Ostrowskiego w publikacji „Warszawiak w Urzeczu”.

W zestawieniu są też „muzyczne granty”, a jeden z nich, w wysokości 1.500 zł zgarnął zespół Koniunktura na wydanie płyty. Karolina Łopusińska otrzyma grant w kwocie 4.500 zł na organizację czterech integracyjnych spotkań muzycznych „Hemiolka”. Dzięki konkursowi Małe Granty powróci projekt Michała Janochy „Muzyczna Przetwórnia Młodych Talentów” (grant 4.000 zł) w swojej 3. odsłonie. Na zielone światło z ŁOK oraz grant w wysokości 5.000 zł na realizacje projektu „Nowe oblicza kameralistyki” może liczyć klarnecista Dominik Domińczak.

Dzięki otrzymaniu grantu w kwocie 2.000 zł Aneta Kędziora przygotuje grę terenową połączoną z turniejem wiedzy „Święto Niepodległości” z udziałem uczniów kl. 7 i 8 szkół podstawowych. Stowarzyszenie Wychowanków Szkół Technicznych w Łowiczu otrzymało grant w wysokości 3.000 zł na warsztaty konserwacji eksponatów „Ocalić od zapomnienia”. Małgorzata Błońska została beneficjentką grantu w wysokości 2.500 zł na poprowadzenie warsztatów ceramiki w technice raku (wypalanej w żywym ogniu). Projekt nazywa się „Ceramiczna zadymka”.

Szczegółowy opis każdego z projektów przeczytasz już w najbliższym Nowym Łowiczaninie – w czwartek, 15 marca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.