Ani mróz, ani porywisty wiatr, ani rywal nie zdołał pokonać Pelikana Łowicz w meczu 19. kolejki III ligi. W niedzielę, 18 marca 2018 roku, podopieczni trenera Marcina Płuski zwyciężyli z KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1:0).

Spotkanie nie należało do łatwych, tym bardziej że Drwęca dotychczas zajmowała ósme miejsce w rozgrywkach ligowych i można było sądzić, że wysoko postawi poprzeczkę. A mimo to łowiczanie potrafili obrócić jego losy w sukces. Jedyną bramkę na miarę zwycięstwa zdobył w 20. minucie gry Krystian Mycka, posyłając piłkę w bramkę, po podaniu z lewej strony od Michała Adamczyka.

Biało-zieloni mieli jeszcze jedną okazję do podwyższenia wyniku, w drugiej połowie meczu, ale sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Roberta Kowalczyka. Zwycięstwo nie jest może spektakularne, ale liczą się trzy zdobyte punkty, a te wywalczył Pelikan.

–  Uważam, że zagraliśmy w dniu dzisiejszym dobre spotkanie. Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu, strzeliliśmy bramkę, mogliśmy nawet podwyższyć na 2:0, gdyby Krystian wykorzystał sytuację, którą stworzyli wspólnie Bartek Bujalski z Michałem Wrzesińskim. Dużo się utrzymywaliśmy przy piłce i operowaliśmy nią, jednak trochę nam brakowało sytuacji. Byliśmy jednak cały czas przeważająco. Zespół przyjezdny zagrażał nam głównie po stałych fragmentach, bo z gry nie mieli nic. W drugiej połowie zmieniliśmy nieco sposób rozgrywania ataku pozycyjnego, i można powiedzieć, że sytuacji było trochę więcej, ale też były one niewykorzystane. Trochę nam utrudniało boisko, bo było zmarznięte i ciężko było, aby piłka nabrała odpowiedniego tempa. Trzeba powiedzieć, że ten mecz jest na duży plus i pogratulować dobrego spotkania. Mam nadzieję, że teraz przełamiemy się na wyjeździe i będziemy cały czas grać równo, bo potrafimy grać i mam nadzieję, że kolejny mecz wyjazdowy będzie na odpowiednim poziomie od początku – skomentował wydarzenia na stadionie trener Płuska.

19. kolejka III ligi – grupa I:
KS Pelikan Łowicz – KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1:0); br.: Krystian Mycka (20).
Pelikan: Gabriel Łodej – Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Daniel Bończak – Tomasz Dąbrowski (81 Jakub Bistuła), Krystian Mycka (81 Kamil Kuczak), Daniel Dybiec, Bartosz Bujalski, Michał Adamczyk – Robert Kowalczyk, Michał Wrzesiński.
Drwęca: Daniel Niżnik – Bartosz Zakrzewski (20 Dominik Trojanowski), Bartosz Dyszy, Jan Mater, Arkadiusz Konicz – Dominik Pawłowski (28 Michał Piceluk), Patryk Kryger, Paweł Olszewski, Patryk Czarnota (82 Sebastian Zajączkowski), Mateusz Kaczmarek – Miłosz Małachowski (73 Mikołaj Napora).
Sędziował: Kamil Baranowski (Siedlce). Żółte kartki: Daniel Dybiec (2), Bartosz Broniarek (1), Bartosz Bujalski (2) i Daniel Bończak (5) – wszyscy Pelikan oraz Daniel Niżnik, Miłosz Małachowski, Sebastian Zajączkowski i Mikołaj Napora – wszyscy Drwęca. Widzów: 200.

ŁKS 1926 Łomża – MKS Kaczkan Huragan Morąg 2:1 (0:1); br.: Tomasz Szawara (73 samobójcza) i Damian Gałązka (83) – João Criciúma (37).
MKS Polonia Warszawa – KS Ursus Warszawa 2:1 (1:1); br.: Krystian Pieczara (10) i Grzegorz Wojdyga (55) – Mateusz Muszyński (26).
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – RTS Widzew Łódź 2:1 (1:0); br.: Krystian Pałczyński (40) i Marcin Kozłowski II (72) – Róbert Demjan (63).
OKS Sokół Ostróda – CWKS Legia II Warszawa 1:1 (0:1); br.: Arkadiusz Gajewski (57 karny) – Piotr Cichocki (2).