Małgorzata Jakóbiec, jedenastoletnia lekkoatletka UKS Błyskawica Domaniewice, reprezentująca Łowicz, wywalczyła złoty medal w XXIII Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych, który odbywał się w sobotę, 17 czerwca 2017 roku, w Łodzi.

Fot.: Maciej Jakóbiec

Młodziutka zawodniczka zdobyła “złoto” w konkursie skoku wzwyż w kategorii U-11, czyli w kategorii wiekowej poniżej 11 lat, pokonując poprzeczkę na wysokości 139 cm. Jest to wynik gorszy od rekordu Polski jedynie o 6 cm. Dzięki zwycięstwu lekkoatletka będzie reprezentować nasz kraj w XII edycji Finale Europejskim, który odbędzie się we wtorek, 27 czerwca 2017 roku w Łowiczu.

– Jestem pełen uznania dla Gosi za jej dzisiejszy występ. To super sprawa, co dzisiaj zrobiła. Dzisiaj padało, konkurs był przekładany. Skakało się trudno, dlatego tym bardziej się cieszę z tego zwycięstwa. W Finale Europejskim w Łowiczu też powalczymy o medal. Może wreszcie dane nam będzie skakać przy słonecznej pogodzie. Myślę, że wtedy uda się Małgosi skoczyć w granicach rekordu Polski U-11 wynoszącego 145 cm – podsumował trener Mieczysław Szymajda.

W sobotnich eliminacjach lekkoatletycznych klas piątych, bardzo dobrze zaprezentowała się również koleżanka klubowa Małgosi, Kinga Czubiak, dzięki czemu zaklasyfikowała się do finału skoku wzwyż dwunastolatek, który odbędzie się w niedzielę.

Fot.: Maciej Jakóbiec
Fot.: Maciej Jakóbiec

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.