Srebrne medale zdobyły Malina Wójcik i Małgorzata Jakóbiec podczas XII edycji Międzynarodowych Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się we wtorek, 27 czerwca 2017 roku, na stadionie sportowym im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Fot.: Gogo

Tym razem pogoda sprzyjała lekkoatletom, gdyż ani deszcz, ani silny wiatr nie przeszkadzały zawodnikom w sprawdzaniu swoich umiejętności, jak to miało miejsce w eliminacjach do finału. W konkursie rzutu piłeczką palantową uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu (nauczycielka w-f Iwona Górska), trenująca na co dzień pod okiem szkoleniowca Waldemara Kreta w UKS Jedynka Łowicz osiągając wynik 63 m zajęła miejsce drugie, tracąc do zwyciężczyni, Neriny Farnas z Węgier sześć metrów.

 – Występ Maliny oceniam bardzo dobrze. Pobiła swój rekord życiowy i zajęła drugie miejsce. Zabrakło trzy metry do wyrównania rekordu Polski. Niektóre rzuty pozostawiały może nieco do życzenia, ale naprawdę jest się z czego cieszyć. Teraz trzeba pomyśleć o oszczepie i jeszcze jednej konkurencji. W sierpniu jedziemy na obóz do Darłówka i będziemy ćwiczyć. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy z wyniku Maliny – ocenił trener Kret.

Srebrny krążek zdobyła również Małgosia Jakóbiec, zawodniczka trenująca w UKS Błyskawica Domaniewice, wychowanka trenera Mieczysława Szymajdy. Młodziutka lekkoatletka w konkurencji skoku wzwyż pokonała w trzeciej próbie wysokość 1,37 m, co dało jej drugie miejsce, tuż za Petrą Vancsik z Węgier.

– Drugie miejsce Małgosi i tak jest tutaj sukcesem, ale jak dotąd nigdy nie przeżywała tak konkursu. Była bardzo spięta, już od rana, jak mówiła jej mama. Widać było nawet, jak małe mięśnie jej drgały ze strachu przed rozbiegiem. Zawiodła więc głównie psychika, bo gdyby nieco luźniej to robiła, to rozbieg wyglądałby nieco inaczej, na pewno byłby dokładniejszy, a wówczas cały lot wykonałaby pięknie nad poprzeczką, jak zwykle to robiła. Jednak  pomimo stresu pokonała wysokość 1,37 m i należy to uznać za duży sukces – podsumował trener Szymajda.

Rzut piłka palantową – rocz. 2004:

1. Farnas Nerina (Węgry) 69,00
2. Wójcik Malina (Polska) 63,00
3. Roosimagi Jane (Estonia) 50,50

Rzut piłka palantową – rocz. 2006 i młodsze:

1. Vancsik Petra (Węgry) 140
2. Jakubiec Małgorzata (Polska) 137
3. Beniusute Aureja (Litwa) 134
 
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.