Niedzielne rozgrywki w XXIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, które odbywały się w Łodzi, przyniosły złoty medal Malinie Wójcik, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu (nauczycielka w-f Iwona Górska), na co dzień trenującej w UKS Jedynka Łowicz, pod okiem szkoleniowca Waldemara Kreta.

Fot.: Waldemar Kret

W sobotnich eliminacjach rzutu piłeczką palantową lekkoatletka  osiągając wynik 59,50 m okazała się najlepszą i awansowała do rozgrywek finałowych przewidzianych na następny dzień. W niedzielnym finale Malina powtórzyła swój wynik, który i tym razem okazał się najwyższy, dzięki czemu zdobyła złoty medal w kategorii U-13 (rocznik 2004).

Bardzo niewiele do wejścia do finałowej dwunastki zabrakło Marcie Czubik (rocznik 2006), uczennicy  Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu, trenującej w UKS Jedynka, która w skoku w dal zajęła 13. miejsce z takim samym rezultatem jak dwunasta zawodniczka, czyli 3,90 m. O finał również otarła się jej koleżanka klubowa – Oliwia Rokicka (rocznik 2004), która zajęła 13. miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,63 m.

Zarówno Wójcik, jak i Małgorzata Jakóbiec, która zdobyła w sobotę “złoto” w skoku wzwyż będą reprezentowały Polskę podczas Międzynarodowych Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się w Łowiczu we wtorek, 27 czerwca 2017 roku o godz. 15.00.

– Warto przyjść i popatrzeć, bo młodzi lekkoatleci już w tej kategorii wiekowej potrafią osiągać niesamowite wyniki. Finał Krajowy Czwartków Lekkoatletycznych stoi na bardzo wysokim poziomie dlatego każde miejsce w pierwszej dwudziestce trzeba zaliczyć do bardzo dobrych – ocenił trener Kret.

Rzut piłka palantową – rocz. 2006 i młodsze:

1. Jakubiec Małgorzata (Łowicz) 139
2. Kawałkowska Maja (Grudziądz) 133
3. Jonio Oliwia (Suwałki) 130


Rzut piłka palantową – rocz. 2004:

1. Wójcik Malina (Łowicz) 59,50
2. Myszkowska Martyna (Siedlce) 56,00
3. Lenartowicz Agata (Tuchola) 54,50


Czubiak Kinga
(2005) UKS Błyskawica Domaniewice – skok wzwyż 125 cm – IX miejsce
Czubak Dominika (2006) z Sochaczewa reprezentująca Łowicz w skoku w dal 3,87 m – XV miejsce
Kosmowski Szymon (2006) SP 2 Łowicz – UKS Jedynka Łowicz w skoku w dal 3,99 – XVI miejsce
Czubik Bogumiła (2004) SP 1 Łowicz – UKS Jedynka Łowicz w rzucie piłeczką palantową 44,50 m – XVII miejsce
Konecka Wiktoria (2004) UKS Błyskawica skok wzwyż 130 cm – XVIII miejsce

Pozostałe rezultaty:
Pietrzak Jan (2006) SP 2 Łowicz – 60 m – 8,55 s
Abramowicz Antoni (2006) UKS Błyskawica Domaniewice – skok wzwyż – 105 cm
Wosiewicz Julia (2004) SP 1 Łowicz – 600 m –  1:53,99 min
Owczarek Krystian (2004) SP 2 Łowicz – rzut piłeczką palantową 52,50 m
Sokół Aleksander (2004) SP 2 Łowicz – 1000 m – 3:19,39 min
Brochocka Natalia (2005) SP 1 Łowicz – UKS Jedynka – skok w dal 4,00 m
Skonieczny Bartosz (2006) SP 2 Łowicz – rzut piłeczką palantową 35 m
Deka Filip (2005) SP 1 Łowicz – UKS Jedynka Łowicz – skok w dal 3,76 m
Zabost Patrycja (2004) SP 1 Łowicz – 60 m –  9,01 s
Knera Antoni (2004) G 2 Łowicz – 60 m – 8,67 s
Jagodzińska Roksana (2006) UKS Błyskawica Domaniewice – 60 m – 10,25 s

Fot.: Waldemar Kret
Fot.: Waldemar Kret

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *