Przypominamy o trwającej za pośrednictwem platformy „SiePomaga” zbiórce pieniędzy na zakup nierefundowanego w Polsce leku potrzebnego do leczenia Julianny Ziarek z Sielc w gminie Sanniki.

Pani Julianna (na co dzień używająca imienia Jola) od marca 2016 roku walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. 45-latka ma męża i córki w wieku 21 i 18 lat.

Jola Ziarek, fot. archiwum rodzinne
Jola Ziarek, fot. archiwum rodzinne

Do 17 lutego leczenie wsparło poprzez wpłaty przez platformę internetową 12.380 osób, udało się uzbierać 316.275 złotych. Niestety, nie jest to jeszcze cała kwota potrzebna na zakup wszystkich dawek leku, lecz około 65,5% niezbędnej kwoty. Potrzebne jest jeszcze ponad 166 tysięcy złotych.

– Fundacja poszła nam na rękę i już udało nam się uruchomić pieniądze na zakup pierwszych dawek leku. Mama dostała pełną dawkę leku. Efektów jeszcze nie widać, jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić, ale jesteśmy pełni nadziei – powiedziała nam córka pani Joli – Karolina Ziarek.

Jola Ziarek z córkami
Jola Ziarek z córkami

Wpłaty na leczenie jej mamy można dokonywać za pośrednictwem fundacji SiePomaga. Można też wysyłać sms-y na numer: 72365, w treści wpisując: S5393. Koszt 1 sms to 2,46 zł brutto.

Można również przekazać 1% podatku na walkę Joli z białaczką. Aby to zrobić, wystarczy wpisać na formularzu PIT: Fundacja Caritas Diecezji Płockiej 1%
KRS: 0000349425. Cel szczegółowy: pomoc dla Julianny Ziarek.

O walce pani Joli z chorobą w Nowym Łowiczaninie w czwartek, 23 lutego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.