Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy” zaprasza na kolejny przegląd filmowy, który potrwa od piątku 23 marca do niedzieli 25 marca. Tym razem kluczem doboru programu było tegoroczne rozdanie Oskarów – każdy z filmów był do nich nominowany, a niektóre zostały nagrodzone statuetkami.

17-letnia Christine McPherson zwana „Lady Bird” jest uczennicą katolickiej szkoły w Sacramento, która pragnie opuścić dom i przenieść się na wschodnie wybrzeże USA. Film otrzymał aż 5 nominacji do Oscara, w tym do najlepszego filmu, najlepszej aktorki i najlepszego reżysera – ostatecznie statuetki nie otrzymał. Podczas marcowego przeglądu DKF zobaczymy go codziennie o godz. 20.15.

Set rozpocznie się jednak w piątek 23 marca od wyświetlenia o godz. 18.00 amerykańskiego filmu biograficznego pt. „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” w reż. Craiga Gillespie, opowiadającego o życiu łyżwiarki figurowej Tonyi Harding. Allison Janney otrzymała za ten film Oskara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

W sobotę o godz. 18 na ekranie kina Fenix pojawi się film fabularny „Tamte dni, tamte noce”. Akcja filmu w reż. Luca Guadagnino toczy się w północnych Włoszech w 1983 roku, a fabuła koncentruje się na losach 17-letniego Elio i kilka lat starszego Olivera, którzy wdają się w wakacyjny romans. Film otrzymał Oskara za najlepszy scenariusz adaptowany.

W niedzielę 25 marca o godz. 18 będzie można obejrzeć amerykański dramat polityczny „Czwarta władza” reż. Stevena Spielberga z Meryl Streep i Tomem Hanksem w rolach głównych. To opowieść o heroicznej walce, jaką podjęli dziennikarze „Washington Post”, by ujawnić dokumenty o wojnie w Wietnamie. Film otrzymał liczne nominacje i nagrody w tym m.in. do Oscara i Złotego Globu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.