Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Łowickiej Łowickie.pl Mariusz Siewiera oficjalnie potwierdził chęć kandydowania na stanowisko burmistrza Łowicza w nadchodzących wyborach samorządowych.

Radny miejski, który przed 4 laty został wybrany z listy Komitetu Wyborczego PO – partii, do której nigdy nie należał, pokazał na dzisiejszym (25 maja) spotkaniu z okazji 1. rocznicy działalności stowarzyszenia, że działa ponad podziałami partyjnymi. Skupił wokół siebie ludzi z różnych środowisk i współpracuje z nimi od dłuższego czasu, znacznie wykraczającego poza ramy kampanii wyborczej. 

W stowarzyszeniu działa wspólnie z Pawłem Piętą, który też jest radnym miejskim. W zarządzie stowarzyszania są m.in. Krzysztof Górski, Cezary Olejniczak, Rober Wójcik i Tadeusz Żaczek, którzy wraz z nim przedstawiali dzisiaj ramy działalności stowarzyszania na przyszłość, na którym będzie można budować program wyborczy. 

Łowickie.pl przypomniało też, co robiło do tej pory – bezpłatne kursy komputerowe i językowe, projekt “Pszczoła”. Przedstawiło też swój projekt do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego, w ramach którego pozyskało prawie 60 tys. zł. Pieniądze te będą wykorzystane na wykonanie monografii Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie. Zespół ten wystąpił podczas dzisiejszego jubileuszu stowarzyszenia, który został zorganizowany w mini skansenie przy muzeum.   

 

52 komentarze

 1. Łowicz potrzebuje nowatorskiego podejścia, ukierunkowania na sensowne zmiany, rozwoju i cyfryzacji, a nie człowieka, który chce wepchnąć Łowicz do średniowiecza. Może jeszcze jako obowiązkowy mundurek szkolny zarządzi Pan pasiaki łowickie?

 2. Ale w ludziach zazdrosc I nienawisc.
  To ze Mariusz jest sam czy ma zone czy nie to gow… wam do tego!!! Tym bardziej godny podziwu bo wychowuje corke!!!
  Napewno leprzy kandydat niz Bonczak czy Kalin.
  Oby ludzie wkoncu przejzeli na oczy!!!

 3. Antykomuch

  Przydałaby się pogłębiona analiza zaplecza tego pana. Ciekawe postacie wyrwane z poprzedniego systemu. Faktycznie skansen w muzeum to jedyne miejsce. Muzeum komunizmu

 4. Widać, że Krystian Cipa ze swoim sztabem ludzi od hejtu zaczął działać w komentarzach.

 5. kownaś

  Jak to jest super impreza, to ja jestem Bradem Pittem… Dno i 10 metrów mułu. Skansen. Oto cały ich rozwój.

 6. Mariusz, trzymam mocno kciuki. Super impreza, tak się walczy o ludzi super imprezą i działaniem, a nie tylko mówieniem, że łowicz ma się w sercu czy zna się historię. Aby łowicz wykorzystał swoją szansę musi stawiać na ludzi z pomysłą chęcią i zaangażowaniem.

 7. kownaś

  Co to za kabaret?

 8. Do Jack:Naczelnik Panstwa rzadzacy krajem tez nie ma pierwszej damy!Moze pierwsza dama to kotka p.prezesa?Nie mylic z kasztanka marszalka Pilsudskiego!!!

 9. Dla miłośników jedynej i umiłowanej linii!
  Jeszcze nie posiadacie monopolu na władzę, więc jeśli macie pisać głupoty i pluć jadem, to lepiej nic nie piszcie. Kogo tak naprawdę chcą łowiczanie, to okaże się dopiero w wyborach. Myślę, że liczy się przede wszystkim pomysł na miasto i kompetencje, a to czy nie ma się żony, czy nie podoba się niektórym uśmiech kandydata, to jest takie ważne jak zeszłoroczny śnieg. Mądrych wyborów i chociaż trochę życzliwości życzę.

 10. Na sesjach taki pobudzony, a tutaj taki wyciszony. Panie Mariuszu, a gdzie potencjalna pierwsza dama, bo chętnie byśmy poznali żonę?

  • Nie mieszaj życia prywatnego do publicznego bo to są dwie różne rzeczy. Ma czy nie ma żony nieważne ważne jakim będzie burmistrzem. Patrząc na obecnego burmistrza żona ani gromadka dzieci nie dodają mądrości w gospodarowaniu miastem.

 11. Krystek

  Tylko nazwiska nie pomylić ? trolle. Maniek super że startujesz to miasto i Mieszkańcy czekali na taniego kandydata jak Ty. Skromny wykształcony, z doświadczeniem – bądź sobą.

 12. …czymś trysnęło, na pewno…

 13. Michał

  Trysnęło młodością.

 14. Rogami ich Panie Mariuszu, rogami…

 15. Glonojad

  Taki młody a rozwodnik. Takich w Łowiczu nie chcemy. Kaliński to kocha swoją żonę. To ważne.

 16. Komuna,kanalie,zdradzieckie mordy i wszyscy z gorszego sortu na emeryture a jedyna sluszna partia pod przewodnictwem Naczelnika Panstwa(obecnie w szpitalu)do wladzy!!!

 17. Gruby Józio

  A tak całkiem serio. Mariusz po co ci te leśne dziadki. Komuna na emeryturę

 18. MEGALOMAN – nowy superbohater Łowicza. Trzeba mieć mocno zaburzoną samoocenę, żeby nazwać ROCZNICĘ działalności – JUBILEUSZEM.

 19. Oby nie dojna,zwana KORYTO PLUS!

 20. Myślę ,że to będzie dobra zmiana !!! POWODZENIA

 21. Pożądany mąż

  A gdzie pańska żona panie Siewiera?
  Nie potrafi pan utrzymać żony przy sobie a chce pan utrzymać miasto?

 22. Mocny, to jest naturalny kandydat, szef struktur, członek rady nadzorczej, kierownik, b.prezes, radny Marcin Kosiorek, który ma realne szanse zostać burmistrzem.

 23. Partyjniacy PO i SLD. Nie nabierzecie nas.

 24. Zadzior

  No to trolle będzie co robić bo kandydat mocny i realny, a historyk słabnie w sondażach i bez poparcia PIS. Będzie się działo.

 25. Franek Kimono

  Siewiera według Orwella chce z wyborcy zrobić frajera !!!!!!!!

 26. Franek Kimono

  Radny miejski, który przed 4 laty został wybrany z listy Komitetu Wyborczego PO – partii, do której nigdy nie należał. To znaczy że się tej partii wstydzi ? Ale kodowe towarzystwo popiera, siewiera.

 27. Ksinzok

  Spokojnie ludzie, dajcie mu się zaprezentować

 28. A na sesji przy wypowiedziach trzęsie się jak osika. Poza wykształceniem liczy się kontakt z ludźmi, nie wystarczy wzmożona aktywność rok przed wyborami! Głosujcie na młodych! Tych którzy często działają! Których widać w mieście! A nie tylko słychać szczekanie na sesjach!

  • wyborca

   Liczy się przede wszystkim doświadczenie zawodowe i życiowe. Młodym to dobrze jest być.

  • Krystek

   Których młodych??? Tych co za pieniądze z kasy miejskie realizują swoje fantazje w ramach obowiązku pracy??? Niech zrobią coś za swoję.

 29. Stawiam na Siewierę bo będzie dobrym burmistrzem -ma wykształcenie ukierunkowane na zarządzanie i finanse więc będzie wiedział jak zarządzać miastem i jego finansami, a nie jak obecny historyk tworzy z miasta muzeum z długami.

 30. Kuncwot

  Stowarzyszenie tak prężnie działa że na facebooku tylko Miś Uszatek się udziela! 😀
  Nic nowego.. komputery, pomoc w rozliczeniu PIT… a coś bardziej nowatorskiego?
  Czy Pan kandydat planuje zawsze czytać z kartki???

 31. Łączy nas Łowicz to dopiero jest pic. Nowa jakość ha ha ha

 32. hahahahaha....

  Siewiera na Burmistrza !

 33. Nadziałali przez ten rok. Pozerstwo.

 34. Władek

  Nareszcie coś się dzieje, życzę Wam powodzenia!!!!!

 35. Postkomuna pręży muskuły.

 36. Oj oj oj….. Ale bida. Wójcik a la Rosiewicz, Siewiera “stawia uwagę”. Na tle tego bloku wyglądacie fantastycznie. Hasło dnia: SKANSEN NA KAŻDYM OSIEDLU!

 37. No nie. Wieteska też tu jest. Najpierw w PiS był członkiem zarządu. Potem z kandydatem PSL otwiera kampanie. A teraz z PO i SLD. Co mu pozostało…….

  • Chodzi biedak od jednych do drugich patrzy i myśli gdzie tu się “przytulić” podczas wyborów bo sam biskup już nie wystarczy.

 38. Oddział geriatryczny lokalnej PZPR w pełnym rynsztuku bojowym murem za kandydatem z manifestacji KOD! Program: przywrócenie SB ZOMO i ORMO. Żołnierze wyklęci precz z naszej pamięci!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.