Firma Maspex Wadowice (mająca swój zakład w Łowiczu) w oficjalnym komunikacie przeprasza wszystkich, a zwłaszcza powstańców, za skandaliczną reklamę napoju Tiger zamieszczoną 1 sierpnia na Instagramie.

1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na oficjalnym Instagramie promującym markę pojawiła się grafika ukazująca wyciągnięty środkowy palec (przewiązany kokardą) z podpisem „1 sierpnia. Dzień pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie”. Wielu internautów jest oburzonych, pojawiają się nawoływania do bojkotu napoju, a nawet wszystkich produktów grupy Maspex. Kampania reklamowa Tigera na portalach społecznościowych już wcześniej zawierała treści wulgarne i agresywne, ale po raz pierwszy w tak bezpośredni sposób uderza w narodową pamięć.

W oświadczeniu Maspexu czytamy: „W związku z zamieszczoną 1 sierpnia 2017 r. w serwisie Instagram reklamą napoju Tiger, chcemy bardzo szczerze przeprosić wszystkich, lecz przede wszystkim samych Powstańców. Powstanie Warszawskie było wielkim, dramatycznym wydarzeniem w naszej historii. Niezależnie od historycznych ocen, wszyscy zgadzamy się, że Powstańcom i Miastu, które tak heroicznie walczyło o wolność należy się ogromny szacunek i pamięć. Przyznajemy, to nie powinno się wydarzyć. Bierzemy pełną odpowiedzialność za tę sytuację i wyciągamy wnioski, a osoby odpowiedzialne poniosą konsekwencje”. 

Spółka w ramach zadośćuczynienia przekazała już 500.000 zł złotych żyjącym powstańcom, w ramach zbiórki „Pomoc dla Powstańców”, organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Skandaliczna reklama z Instagramu napoju Tiger.
Skandaliczna reklama z Instagramu napoju Tiger.

3 komentarze

 1. franciszek

  Tak się zastanawiam:
  1. Jak to się dzieje, że Maspex tak łatwo załatwił sobie za darmo drogę dojazdową do nowego budynku
  (Piłsudskiego) bez której musiałby wydać kawał grosza na wykup gruntów i budowę dojazdu?
  2. Jak to się stało, że Maspex tak łatwo załatwił sobie zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego
  dopuszczające budowę tak wysokiego budynku?

 2. bizness dostaje małpiego rozumu sami się wykańczają. Był ZPOW i żył cały Powiat i okolice, jest Maspex to macie ZOO i Tigera w klatce a teraz na ulicy.

 3. kupowałem
  Tymbark
  Krakus
  Łowicz
  ale to czas przeszły jak 1 sietpnia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.