Runda wiosenna w piłce nożnej rozkręciła się na dobre. Jednak już dziś, tj. w piątek 21 kwietnia, kibice będą mogli odpocząć od ligowych emocji i nawet przenieść się w czasie, nadal obcując z futbolem. Na stadionie łowickiego OSiR znajdującym się przy ulicy Jana Pawła II odbędzie się mecz pomiędzy Reprezentacją Polski Samorządowców a Legendami Pelikana Łowicz. Początek zaplanowano na godzinę 20:00.

Kibice, którzy chodzili na mecze Pelikana w latach 90. będą mogli przypomnieć sobie tamte czasy. Na murawie znów zaprezentują się tacy zawodnicy jak Grzegorz Majchrzak, Robert Wilk, Marek Borkowski czy obecny prezes biało-zielonych – Zbigniew Czerbniak. Naprzeciwko nich wyjdą burmistrzowie oraz prezydenci miast polskich. Poza nimi za piłką biegać będą również między innymi: Bernard Wudkiewicz, Jarosław Rachubiński, Grzegorz Durka, Marcin Borcuch, Jan Kowalczyk, Piotr Zapisek, Waldemar Szaleniec, Robert Wojtasiak czy trener Maciej Nezdropa. Jest to niepowtarzalna okazja, aby przypomnieć sobie, jak byli piłkarze Pelikana rozumieli się na boisku i czy dalej jest między nimi „chemia”.

Jednym z pomysłodawców organizacji takiego meczu jest Krystian Cipiński – radny Rady Miejskiej w Łowiczu. – Reprezentacja Samorządowców, w której grywam wraz z Michałem Trzoską (również radnym – przyp. red.), rozpoczyna  przygotowania do nowego sezonu. Łowicz jest w centrum Polski, dzięki czemu jest dość łatwo nam się zgrać pod względem logistycznym. Mam również doświadczenie w organizacji podobnych imprez, więc wziąłem to na siebie – przyznał Cipiński. – Cieszę się, że zmierzymy się z klasyczną ekipą Pelikana. Mam do tej drużyny wielki sentyment – opowiedział o pobudkach doboru takiego rywala młody radny. – Obdzwoniłem wielu piłkarzy Pelikana i każdy, komu zdrowie pozwala na grę, zadeklarował chęć wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu – dodał.

Organizatorem meczu jest Miasto Łowicz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu oraz Związek Miast Polskich. Zawodnicy obu drużyn rywalizować będą przez dwie 40-minutowe połowy. Michał Trzoska oraz Krystian Cipiński – łowiccy radni – zagrają w Reprezentacji Polski Samorządowców. Nowy Łowiczanin sprawuje patronat medialny nad imprezą.

Nie wiadomo kiedy będzie kolejna okazja, aby zobaczyć taki skład Pelikana w akcji, a więc warto w piątkowy wieczór (godzina 20:00) wybrać się na stadion OSiR.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.