Syntex Księżak Łowicz, po chwilowej niedyspozycji, wrócił na właściwe tory gry. W sobotę, 3 lutego 2018 roku, podopieczni trenera Roberta Kucharka pokonali w dobrym stylu na wyjeździe OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 103:47.

Łowiczanie, jak na lidera przystało, odnieśli wysokie zwycięstwo, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, nad rywalem, który nie wydawał się wymagającym przeciwnikiem. Szybkie tempo gry, dobry atak oraz skuteczne rzuty za trzy punkty, których w tym spotkaniu nie brakowało, sprawiały radość kibicom Syntex Księżaka i zatarły niemiłe wrażenie po ostatniej “wpadce” z Rosą II. Bardzo dobrze w tym spotkaniu wypadł cały zespół, choć błędów nie udało się uniknąć i wszystkich okazji do zdobycia punktów nie wykorzystali.  Szczególnie pozytywnie zaprezentował się na parkiecie kapitan drużyny, Bartosz Włuczyński, który pięciokrotnie posłał piłkę do kosza za trzy punkty, a także, grający od niedawna w zespole trenera Kucharka, Michał Kwiatkowski, zdobywca czterech celnych strzałów zza linii 6,75 metra. Po pierwszej połowie łowiczanie zdobyli już 26 punktów przewagi nad Sokołem i nie było obaw o wynik końcowy meczu.

W drugiej odsłonie, gdy gospodarzom w dalszym ciągu brakowało pomysłu na grę z Syntax Księżakiem, przewaga łowiczan z każdą kolejną minutą jeszcze bardziej się powiększała. W trzeciej kwarcie zwiększyła się o siedemnaście punktów, a po czwartej o kolejne osiemnaście.

– Może nie udało się uchronić od popełnienia błędów, ale zagraliśmy dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku. Mam nadzieję, że porażka z Rosą dobrze wpłynie na zespół i tak będziemy grali do końca rozgrywek. Cały zespół bardzo dobrze zagrał, nikogo nie wyróżniam i zasługuje na brawa. A najlepiej wypadli kibice, którzy byli z nami. Wsparcie mieliśmy zza ławki i z trybun, tak więc kibice pomogli – skomentował spotkanie trener Kucharek.

21. kolejka II ligi koszykówki męskiej – klasa B:
OKK Sokół Ostrów Mazowiecka – Syntex Księżak Łowicz 47:103 (16:27, 10:20, 10:27, 11:29)
Syntex: Bartosz Włuczyński 19 (5×3), Michał Kwiatkowski 19 (4×3), Karol Dębski 12, Bartłomiej Bojko 10 i Damian Tokarski 7 oraz Daniel Nieporęcki 12 (2×3), Maciej Cukierda 10, Mateusz Gładki 8, Michał Kucharski 6 i Kacper Dudek.
Najwięcej dla Sokoła: Przemysław Słoniewski 11 (1×3) i Łukasz Ryfa 11.
Sędziowali: Jacek Litawa (Warszawa) i Tomasz Sawicki (Białysłok). Komisarz: Artur Choduń (Ostrołęka).

AZS UJK Kielce – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 92:90
Fundacja Warszawskie Dziki Warszawa – PKK Żubry Białystok 65:93
MUKS Hutnik WarszawaLegia II Warszawa SK SA 100:55
ŁKS AZS UŁ SG Łódź – TBV Start II Lublin 107:57
KS Rosa-Sport II Radom – AZS UMCS Lublin 78:70
Pauza: ZKS Stal Stalowa Wola.