Urząd Miejski w Łowiczu przystąpił do zmiany miejscowego planu zagospodarowania obszaru na południe od ul. Klickiego do Kanału Kostka. Mają one na celu wytyczenie tam nowej ulicy, która prowadziłaby od ulicy Dmowskiego do przejazdu kolejowego w rejonie danej paszarni.

To drugie podejście samorządu do tego tematu. Przed laty sprawę zablokowały protesty mieszkańców. Teraz też może być trudno wypracować kompromis. Bo z jednej strony wydaje się, że pomysł jest dobry – taka przelotowa ulica dałaby możliwość zagospodarowania obecnych użytków rolnych pod budownictwo mieszkaniowe czy usługi, na czym skorzystaliby właściciele.

Z drugiej jednak strony mieszkańcy obawiają się, że ruch pojazdów taką ulicą będzie dla nich dodatkową uciążliwością – bo już skarżą się na duży ruch na ul. Klickiego i ruch pociągów – który ma w przyszłości nasilać się. Być może bardziej byliby skłonni zgodzić się na ślepą ulicę, którą będzie można jedynie dojechać do nowych posesji.

Obszerny materiał na temat planowanej ulicy przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

7 komentarzy

 1. No to odezwali się ci którzy sprawa nie dotyczy ,podać nazwy ulic to prowadzimy wam po nosem . Zobaczymy

 2. Mieszkańcy Klickiego, nie narzekajcie. Cieszcie się, że nie jeżdżą Wam tiry, tak jak na Bolimowskiej. Tutaj to jest prawdziwy koszmar: hałas, smród spalin, przyjść na drugą stronę trudno, ….

 3. BUNGA-BUNGA

  Kolejny bezsensowny artykuł ,mieszkańcy niech się zajmą swoimi sprawami a nie budową ulic ,jeszcze się taki nie urodził by wszystkim dochodził także mordy w kubeł

 4. Ciekawe czyje sa tam te pola a moze ktorys radny juz je kupił a potem jak zrobia drogę to sprzeda na dzialki budowlane…

 5. Somsiad

  Należy MIASTO ROZWIJAĆ I ROZBUDOWYWAĆ A NIE STAĆ W MIEJSCU w Łowiczu jest mnóstwo terenów które mogłby się rozwinąć pod budownictwo mieszkaniowe, usługowe. Mieszkańcy to jednak mają sieczkę w głowie, niech pomyśleć ile zyskały by sklepy na klickiego gdyby tam ruch byl większy.

 6. To jest miasto i się rozwija, więc nie dziwne, że powstają nowe ulice.

 7. Przecież jak powstanie wiadukt ruch na Klickiego powinien znacznie zmaleć. Teraz 3/4 aut, to te które jadą żeby ominąć często zamknięty przejazd kolejowy na 3 Maja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.