Z sukcesem rozpoczęli nowy sezon lekkoatleci UKS Jedynka. W rozgrywanych w sobotę, 1 września 2017 roku, IX Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa, Malina Wójcik zajęła pierwsze miejsce w rzucie oszczepem, uzyskując jednocześnie rezultat, który jest najlepszym wynikiem uzyskanym tym roku w Polsce, w jej w kategorii wiekowej U-14.

Fot.: Waldemar Kret

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, Wójcik osiągnęła sukces już w pierwszym swoim starcie w nowej konkurencji – rzut oszczepem 500 g, w której osiągnęła wynik 39,24 m startując z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Trener zawodniczki Waldemar Kret liczył na rzuty powyżej 30 metrów, ale rzutów powyżej 35 metrów, przy tak ciężkich warunkach pogodowych, nie spodziewał się. To świadczy o dużych możliwościach łowickiej lekkoatletki.

Dobrze poradzili sobie również inni zawodnicy “Jedynki”, mimo, że tylko otarli się o podium. W rzucie oszczepem 500 g IV miejsce zajęła Bogumiła Czubik osiągając rezultat 23,29 m, choć z pewnością Bogusię stać było na podium. Podobną lokatą w klasyfikacji generalnej zakończył się start Karoliny Wawrzyńską – 4,38 m (IV miejsce) i Wiktorii Kosmowskiej – 4,37 m (V miejsce) w konkurencji skoku w dal. Jedyny z chłopców, najmłodszy, zaledwie piątoklasista, Szymon Kosmowski, uzyskał wartościowy w ocenie trenera Kreta wynik 4,19 m. Rekordem życiowym okazał się występ Agaty Blus, która w biegu na 300 m uzyskała wynik 48,79 s. Nieco gorzej poradziła sobie startując na 100 m osiągając rezultat 14.32 s, podobnie, jak jej koleżanka klubowa Lena Portasz – 14,74 s.

Fot.: Waldemar Kret
Fot.: Waldemar Kret

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.