W niedzielę, 9 kwietnia, w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Zabrzeźni wystawiono, już po raz szósty w historii, Misterium Męki Pańskiej.

Przedsięwzięcie realizowane przez członków i przyjaciół Zabrzeźniańskiego Stowarzyszenia św. Jana Bosko, jak zawsze imponowało rozmachem. Udział wzięło w nim kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Przygotowana była profesjonalna scenografia, oświetlenie, stroje itp. Całość trwała około dwie godziny.

Całość kolejny raz reżyserowała Katarzyna Balcerska. W rolę Jezusa ponownie wcielił się Hubert Kałuża. Z aktorskimi zadaniami zmierzyli się również m.in. radni Rady Miejskiej w Głownie: Jan Balcerski (Judasz) oraz Wojciech Baleja (Poncjusz Piłat). W rolę Kajfasza wcielił się z kolei dyrektora szpitala w Głownie Michał Tracz.

Więcej na temat Misterium w kolejnym wydaniu Wieści. Już teraz zapraszamy do oglądania obszernej galerii zdjęć z tego wydarzenia.

1 komentarz

  1. Wspaniałe widowisko, gratuluję organizatorom i aktorom, życzę sobie i innym więcej takich chwil. nawet na chwilę dało się zapomnieć jak to jest normalnie w kościele, ze kazdy patrzy się na każdego jak na wroga, ze najważniejsze jest jak sąsiadka była ubrana i o której przyszla na mszę, a może za głośno albo za cicho śpiewała itd. Albo za mało/ za dużo dala na ofiarę. Jakby to było wspaniale gdyby ludzie chodzący do kościoła byli prawdziwą wspólnotą i z każdej mszy wychodzili lepsi niż przyszli… czy to mozliwe w ogóle?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.