Około 50 dzieci, podzielnych na 6 grup, wyruszyło wczoraj i dzisiaj (27 i 28 grudnia) ze Złakowa Kościelnego na misyjne kolędowanie.

Pod opieką animatorek i rodziców dzieci odwiedzały domy parafian, aby nieść radosną nowinę o narodzeniu Jezusa. Mówiły o tym w specjalnie przygotowanej scenie, śpiewały też kolędy. Misyjne kolędowanie to podtrzymywanie tradycji kolędowania, a przy okazji zbieranie datków na pomoc dla dzieci z Syrii i Libanu.

Kolędowanie to jest inicjatywą Koła Misyjnego, które w parafii w Złakowie Kościelnym działa od 2004 roku. Nie w każdym roku udawało się je organizować. Tegoroczna edycja jest 12, a jednocześnie 3 pod opieką s. Barbary Lewandowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Jak nam powiedziała opiekunka, koło jest obecnie już tak znane w okolicy, że rodzice sami przychodzą zapisywać dzieci. Zresztą niektórzy z nich – zwłaszcza mamy – same przed kilkunastoma laty należały do koła założonego przez s. Barbarę Dziadkiewicz.

 

Więcej o tym kolędowaniu przeczytasz w Nowym Łowiczaninie za tydzień, 4 stycznia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.