Mogą być z siebie zadowoleni podopieczni trenera Dragana Ristanovića z występu w niedzielnym meczu 6. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16, mimo porażki. UMKS Księżak-2003 Łowicz przegrał na wyjeździe z KKS Pro-Basket Gambit Kutno 40:116, ale swoim mocnym wejściem w pierwszej kwarcie udało się osiągnąć chwilową przewagę.

Porażka jest wysoka, ale pamiętać trzeba, że w drużynie łowiczan jest kilku młodszych zawodników, którzy mają zarówno mniejsze umiejętności, jak i warunki fizyczne, w porównaniu z rywalem. Do tego doszło osłabienie drużyny spowodowane kontuzjami kilku podstawowych zawodników, stąd trudności w stawieniu czoła graczom Pro-Basketu. Nie można natomiast odmówić graczom Księżaka ambicji i waleczności, bo mimo traconych punktów, do końca starali się zagrać jak najlepiej potrafią, a w pierwszej kwarcie udało się nawet wypracować jednopunktową przewagę, czym mocno zdziwili gospodarzy.

– Jechaliśmy do Kutna bardzo osłabieni, bez Maksyma Branickiego, Kajetana Kowalskiego i Szymona Durmaja z powodu nabytych kontuzji. Ale dobrze  graliśmy przez kilka pierwszych minut. W pierwszej kwarcie udało się nawet uzyskać prowadzenie 17:16. Bardzo dobrze w tym czasie grał Mateusz Błasiak i Miłosz Liberski, później dołączył jeszcze Gabriel Wojda. Niestety zabrakło sił. Drużyna z Kutna ma starszych zawodników u siebie, stąd nasza wysoka przegrana w efekcie końcowym. Jestem jednak spokojny, bo chłopcy się mocno starali – podsumował po meczu trener Ristanović.

6. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16 – o miejsca 1-6:
KKS Pro-Basket Gambit Kutno – UMKS Księżak-2003 Łowicz 116:40 (26:17, 25:10, 33:4, 32:9)
Księżak: Miłosz Liberski 18 (3×3), Gabriel Wojda 7, Bartłomiej Myszkowski 5, Mateusz Błasiak 4 i Oliwier Kołaczyński oraz Jan Załuski 4, Antoni Wróblewski 2, Michał Warzywoda, Wojciech Szygulski, Ignacy Krawczyk i Norbert Wojda.
Najlepiej dla Pro-Basketu: Aleksander Dekrewicz 18, Piotr Wykrętowicz 16 i Kacper Maciejewski 14 (3×3).

AZS PWSZ Ósemka I Skierniewice – ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 48:75
SKS Start Łódź – PKK 99 I Pabianice 53:86