Za nami pierwszy dzień III Łowickiego Moto Przeglądu Filmowego, organizowane przez Łowicki Klub Motocyklowy No.16 przy współpracy z Łowickim Ośrodkiem Kultury. Motocykliści zapraszają jeszcze na jutro – 2 kwietnia – na kino fabularne.

Do udziału w przeglądzie zaproszeni zostali bohaterowie i autorzy krótkometrażowych filmów dokumentalnych, będących relacjami z ich motocyklowych wypraw, m.in. w tak egzotyczne miejsca jak Korsyka, Himalaje oraz Islandia i Wyspy Owcze. Po każdej projekcji goście opowiadali o swojej podróży i odpowiadali na pytania z sali. Wieczorem w klubie Pracownia zagrał zespół Good News Band.

W sali kina Fenix zbierane były pieniędzy do puszek na leczenie, chorującej na dystrofię mięśniową Agnieszki Kuźnickiej z Łowicza. Była ona gościem przeglądu.

Motocykliście zapraszają na niedzielę, która ma być dniem filmów fabularnych. Przegląd zostanie wznowiony o godz. 17, a rozpocznie go pokazu amerykańskiej produkcji „Dziewczyna poznaje motocykl” („Girl meets bike”). Potem zaplanowano przerwę, którą będzie można spędzić w klubie Pracownia. Na zakończenie przeglądu, o godz. 19 organizatorzy proponują polski film „Motór”.

Wstęp jest bezpłatny, przyjść może każdy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.