W Urzędzie Gminy Pacyna można obejrzeć koncepcję przebudowy przechodzącej przez gminę i miejscowość drogi wojewódzkiej 583 wraz z budową ronda, licznymi parkingami, pasami włączeniowymi i wyłączeniowymi. Opinie i wnioski można składać w urzędzie do 27 października.

Wybudowanie nowego ronda oznacza konieczność wykupu części kilku okolicznych działek, co wzbudza protesty ich właścicieli. Fot. Dorota Grąbczewska

Przebudowa skrzyżowania, za kwotę ponad 2 mln zł ma nastąpić w 2018 roku. By ją zrealizować Mazowiecki Wojewódzki Zarząd Dróg musi wykupić część kilku nieruchomości.
Zajrzeliśmy do koncepcji przebudowy wyłożonej w UG Pacyna. Inwestycja imponuje. Po jej realizacji centrum Pacyny całkowicie się zmieni. Przebudowa nastąpi na odcinku 500 m. Rondo będzie mieć całkowitą średnicę 14 m: z czego 10 m część środkowa wyniesiona, z opaską z kostki granitowej o szerokości 2 m wokół. Poszerzone zostaną wszystkie drogi dojazdowe do ronda. Od strony Lwówka tuż za rondem będzie wysepka rozgraniczająca, wysepka pojawi się też w stronę Luszyna. Dwie wysepki będą za rondem, w stronę Żychlina.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. Galaktyczny

    Akurat w Pacynie budowa ma sens bo były na tym skrzyżowaniu wypadki śmiertelne. Za to w Lwówku rondo to głupota – ktoś chyba przytulił $ albo chce mieć drugie miasto w gminie 🙂

  2. Rondo w tej miejscowości jest paranoją !!!
    Ludzie nie mają porządnych dróg dojazdowych w tej miejscowości A oni chcą rondo za ponad 2 mln zrobić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.