W bazylice katedralnej w Łowiczu 1 marca wieczorem została odprawiona msza święta w intencji niezłomnych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, zorganizowana przez łowicki Klub Gazety Polskiej oraz tutejsze koło partii „Wolni i Solidarni”.

Mszę świętą odprawiał proboszcz bazyliki katedralnej ks. Robert Kwatek, a koncelebrowali ją księża z tej parafii. Po mszy świętej uczestnicy udali się pod pomnik Synów Ziemi Łowickiej, gdzie został wygłoszony został apel poległych, odśpiewano hymn państwowy, a na pomniku zapalono znicze. Tę część uroczystości prowadził historyk Zbigniew Zagajewski.

10 komentarzy

 1. Pokazmy na jesieni gdzie mamy dobra zmiane,pani b.premier “przyznala sobie” 65tys.zl.premii a p.Gowin jako “minister” klepie “biede” zarabiajac 20tys.mies.Moge pomarzyc o takiej kasie.p

 2. obserwator

  To szef struktur Kosiorek niezłą zrobił rozpierduchę na Prawicy w Łowiczu i w powiecie łowickim. Tu, pod pomnikiem Synom Ziemi łowickiej kwiaty składają NSZZ Solidarność, Wolni i Solidarni i Klub Gazety Polskiej, Burmistrz, który był sprzymierzeńcem PiS składa kwiaty oddzielnie a Kasiorkowicze w sile, aż 2 osób składają kwiaty sami. Szefie struktur Kosiorek, zastanów się nad tym co robisz !!!

 3. A u Kosiorka, aż 2 osoby były na uroczystościach.
  WSTYD p.radny, szefie struktur Kosiorek. Co na to wyborcy Kosiorka?

 4. Andrzej

  A czy była modlitwa za ofiary “niezłomnych”?

  • Rzeczywiście masz rację nie bylo modlitwy za ofiary. Zapraszam za rok wspólnie sie pomodlimy

 5. A byly egzorcyzmy w sprawie kosciola na Gorkach?,Tam gdzie sz.pan Gedek,tam wyganianie diabla?

 6. Gędek na burmistrza! Wieteska na na zastępcę!

 7. Przecie klub gazety polskiej i partia Morawieckiego w Łowiczu to ci sami ludzie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.