W XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na szczeblu wojewódzkim rywalizowała również drużyna łowickiego MUKS Pelikan Łowicz-2006, która przeszła do rozgrywek awansując w etapie powiatowym. Niestety nie udało się podopiecznym trenera Przemysława Plichty przejść do kolejnego etapu i reprezentować naszego województwa w Finale Ogólnopolskim w Warszawie.

Fot.: Dawid Sut.

Turniej odbył się 16 kwietnia 2018 roku. Łowiczanom nie udało się wyjść z grupy, przegrywając dwa spośród trzech meczów. Rozpoczęli bardzo dobrze, wysoko pokonując rywali z Działoszyna. Wynik 5:1 pozwolił chłopcom uwierzyć, że w kolejnych pójdzie również bez problemów. Okazało się jednak inaczej. Przeciwnik ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Łęczycy okazał się mocno zaangażowany w walkę o zwycięstwo i szybko przejął prowadzenie w meczu, pokonując łowiczan 3:0. Wprawdzie biało-zieloni starali się odrobić straty, ale nie udało się i zakończyli mecz przegrywając 3:5.

Ostatni mecz również nie ułożył się po myśli Pelikana. Wprawdzie istniała szansa, że  biało-zielonym uda się wyrównać straty, ale niewykorzystane sytuacje sam na sam z rywalem pogrzebały szanse na awans. Mecz z APN Piotrków Trybunalski zakończył się bowiem wynikiem 2:4 dla piotrkowian.

– Po wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu zawodnicy wyszli rozluźnieni na kolejny mecz z Łęczycą i po kilku minutach przegrywali 0:3. Później było już lepiej zrobiło się 2:3, ale kontrakt rywali zamknął mecz. W ostatnim meczu również goniliśmy rywali, mieliśmy przy stanie 2:3 dwie sytuacje sam na sam i ich nie wykorzystaliśmy. Można było zagrać lepiej, wtedy szanse na awans byłyby większe. Do rundy finałowej awansował APN, który wygrał wszystkie mecze i prezentował najlepszy styl gry w naszej grupie – ocenił trener Dawid Sut, sprawujący opiekę nad zawodnikami pod nieobecność trenera Plichty.

XVIII edycja Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – rocznik 2006:
MUKS Pelikan Łowicz-2006 – SP Działoszyn 5:1; br.: Bartosz Skonieczny 3, Jakub Rychlewski i Szymon Ambroziak.
MUKS Pelikan Łowicz-2006 – SP 4 Łęczyca 3:5; br.: Bartosz Skonieczny 2 i Jakub Rychlewski.
MUKS Pelikan Łowicz-2006 – APN Piotrków Trybunalski 2:4; br.: Maksymilian Czeczko i Jan Pietrzak.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.