Dziś, w czwartek 12 lipca, o godz. 9. na ulicy Dmowskiego rozpoczęło się układanie pierwszej z trzech planowanych warstw nawierzchni bitumicznej. W związku z tym należy liczyć się z okresowymi utrudnieniami w rejonie Ronda Niepodległości i ronda w ul. 1 Maja, którędy dowożony będzie asfalt.

Łowicz. Prace na ul. Dmowskiego. fot. tb

Kierownik prac z ramienia firmy Trakt, realizującej zamówienie ratusza na budowę ulicy Dmowskiego, Mirosław Galiński powiedział nam, że rozpoczęciu asfaltowania nie przeszkodziły wczorajsze popołudniowe opady deszczu. Większość mineralnej podbudowy wyschła w stopniu wystarczającym. Jedynie przy skrzyżowaniu z ul. 1 Maja inspektor nadzoru wydał decyzję o położeniu masy po jej wyschnięciu, co będzie możliwe w piątek.

Jutro firma planuje położenie drugiej warstwy nawierzchni bitumicznej tzw. wiążącej, kolejna właściwa warstwa zostanie położona pomiędzy 20 a 30 sierpnia. Wówczas 2 – 3 dniowe prace obejmą jednocześnie całą inwestycję, razem z rondem.

 

6 komentarzy

 1. Obywatele i obywatelki na terenie miasta Łowicz jeździmy z prędkością 50 km/h i przy takiej prędkości to z autem zrobimy co chcemy a jak jeździmy szybciej to ponosimy konsekwencje. Skrzyżowanie szczególnego typu jest idealne.

 2. Proszę poprawić nazwisko !!! Mirosław Galiński !
  Nawet nie wiecie z kim rozmawiacie … Ehhh

  • Tomasz Bartos

   Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd w nazwisku. Poprawiłem i Przepraszam! Tomasz Bartos – NŁ

 3. Ktoś kto projektował zjazdy z ronda na Klickiego, 1 Maja w ulicę Dmowskiego to albo nie jest kierowcą albo uwielbia serpentynki i kręcić kierownicą – niemożna było ciut szerzej i prościej tylko jakieś wywijasy? Jak tam zjechać autem ciężarowym bez najeżdżania na krawężnik? Minie rok i trzeba będzie robić poprawki bo krawężnik będzie zniszczony, ale cóż przecież żyjemy w Łowiczu 🙁

 4. Jakie duże auta
  ? Czy przez wiadukt będą ježdzic tiry? Podstawowe pytanie czy będzie ograniczenie?

 5. ASKSIĘŻAK

  Obawiam się, że to rondo jest za małe i większe samochody ciężarowe, które rozpędzą się jadąc z górki (z wiaduktu) – będą miały kłopoty z przejechaniem przez to rondo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.