Sprawdziliśmy, jak utworzenie siedmioklasowej Szkoły Podstawowej w Bedlnie w roku szkolnym 2017/2018 wpłynęło na funkcjonowanie Społecznej Szkoły Podstawowej w Bedlnie, do której chodzą dzieci z klas IV-VII. Okazuje się, że rodzice zaufali nauczycielom i dyrekcji ze szkoły społecznej. W nowym roku szkolnym w SSP uczy się 24 dzieci, podczas gdy rok temu było ich 18.

Dla dwójki uczniów z klasy VII: Dawida Tarczyńskiego i Katarzyny Romanowskiej w Społecznej Szkole Podstawowej w Bednie na klasę zaadaptowano pomieszczenie po dawnym pokoju nauczycielskim. Fot. Dorota Grąbczewska

– Do nowej klasy, w której uczy się 2 dzieci z klasy VII, zakupiliśmy specjalne stoły tzw. bananowce (półokrągłe), które można ze sobą łączyć prowadząc zajęcia w grupie – mówi Elżbieta Milczarska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bedlna, prowadzącego społeczną szkołę. – W takie stoliki chcemy sukcesywnie wyposażyć pozostałe klasy. Prezes stowarzyszenia potwierdza docierające do redakcji informacje, że w tym roku szkolnym dzieci ze szkoły społecznej nie mogą mieć zajęć z wychowania fizycznego w sąsiadującej obok samorządowej hali sportowej, jak to było rok temu.

Rozmawiałam z wójtem, z kierownikiem ds. oświaty w gminie, z dyrektorem nowo utworzonej Szkoły Podstawowej w Bedlnie i okazuje się, że nasze dzieci nie mogą korzystać z hali sportowej, w żadnym terminie, gdyż hala jest cały czas zajęta – przyznaje prezes stowarzyszenia.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.