24 wędkarzy wzięło udział w niedzielnych Mistrzostwach Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Głownie w dyscyplinie spinningowej.

Mistrzostwa rozegrano 11 czerwca na zbiorniku Mrożyczka. Do dyspozycji zawodników był brzeg zalewu od strony ul. Plażowej, wzdłuż trasy do mostu i za nim – w kierunku galerii. Zawody rozpoczęto o godz. 7.00, a zakończono o 11.00. W czasie tych czterech godzin wędkarze mogli zmieniać ustawienia, spinning bowiem, w porównaniu do wędkarstwa spławikowego, metoda bardziej dynamiczna. Polega na zarzucaniu wędki ze sztuczną przynętą, np. udającą małą rybkę i generalnie ukierunkowana jest na skuszenie wodnych drapieżników, czyli w przypadku Głowna: szczupaków, sandaczy i okoni.
Złowienie każdej ryby zawodnicy sygnalizowali sędziemu, którym był prezes koła Ireneusz Krakowiak. Sędzia mierzył rybę i – jeśli okazała się wymiarowa – wpisywał wynik do karty.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że Mistrzem Koła PZW Głowno został Sebastian Roza, wiceprezes ds. sportu, który uzyskał 940 punktów i złowił najdłuższą rybę zawodów – szczupaka o długości 56.5 cm, za co otrzymał odrębny puchar. Pierwszym wicemistrzem z sumą 490 pkt. został Piotr Lewandowski, a drugim wicemistrzem – z 420 pkt. na koncie – został Piotr Dziuda.

Mistrz (pośrodku) i wicemistrzowie Koła PZW Głowno w spinningu. Fot. Koło PZW Głowno

 

Zwycięzcom mistrzostw wręczono puchary i dyplomy. Wszyscy trzej zakwalifikowali się do startu w mistrzostwach okręgu Skierniewice, które w tym roku zostaną rozegrane na Bzurze w dwóch turach – czerwcowej wrześniowej.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.