Pierwszy sprawdzian w postaci meczu sparingowego podopieczni trenera Dawida Ługowskiego rozegrali na wyjeździe i wyszli z niego zwycięsko. W niedzielę, 10 lutego 2019 roku, MUKS Pelikan-2003 Łowicz pokonał SSM Wisła Płock 3:1 (0:1).

To dopiero pierwsze spotkanie i wynik nie jest najważniejszy, ale zwycięstwo zawsze jest motywujące. Biało-zieloni wytrzymali kondycyjnie i stwarzali wiele sytuacji pod bramką gospodarzy,  muszą jednak jeszcze popracować nad skutecznością. Rozpoczęli od straty bramki w pierwszej połowie meczu, ale po przerwie przejęli kontrolę nad grą, czego dowodem były trzy strzelone gole.

– Zwycięstwo w pierwszym sparingu. Bardzo pożyteczna potyczka. Chłopcy wybiegali spotkanie i stworzyli wiele sytuacji, ale z racji tego że to pierwszy sparing szwankowała skuteczność.  Następny sparing gramy 24 lutego o godz. 12.00 w Łowiczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki – opowiedział trener Ługowski.

Sparing:
SSM Wisła Płock MUKS Pelikan-2003 Łowicz 1:3 (1:0); br.: Krystian Kruk 2 i Kacper Ledzion.
Pelikan-2003: Mikołaj Pietrzak – Szymon Dębski, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Krzysztof Kłos – Dominik Wróbel, Kacper Olak, Paweł Graczyk, Marcel Wnuk – Krystian Kruk, Mateusz Kołaczyk. Na zmiany wchodzili: Kacper Ledzion, Adam Kosiacki i Dawid Kaczmarek.

Sparingi MUKS Pelikan-2003 Łowicz:
2019.02.24 (n), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki
2019.03.03 (n), godz. 14.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – LKS Czarni 2002 Bednary
2019.03.10 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – AP Żyrardowianka Żyrardów
2019.03.17 (n), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz GKS Ksawerów
2019.03.24 (n), godz. ?: MUKS Pelikan-2003 Łowicz MKS Orkan Sochaczew