Korzystając ze słonecznej pogody pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu przystąpili dziś 26 października do naprawy zapadniętego bruku na Starym Rynku w Łowiczu.

Łowicz. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu przystąpili dziś do naprawy bruku na Starym Rynku.

Dziś prace te ograniczają się do przestrzeni pomiędzy terenem, gdzie stoi pomnik Jana Pawła II, a południową pierzeją rynku. W związku z koniecznością rozebrania znacznej powierzchni bruku wokół studzienki kanalizacyjnej, pracownicy ZUK odgrodzili barierkami większą część jezdni, pozostawiając tylko wąski przejazd dla samochodów. Kierowcy powinni wziąć to pod uwagę poruszając się dziś po centrum Łowicza. Bruk ma zostać ponownie ułożony do końca dnia roboczego.

Dzisiejsze prace są kolejnymi tego typu, które pracownicy zakładu wykonują na Starym Rynku, wcześniej poprawili nawierzchnię na wylocie z ulic Pijarskiej i Zduńskiej na Stary Rynek.

4 komentarze

  1. Niby wizytówka miasta ale stary rynek nadaje się cały do remontu już nie mówiąc o nawierzchni z bruku i ta wyspa szpecąca urok a i krawężniki 20 cm albo i wyższe od strony bazyliki gdzie przepisy

  2. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

    Cytuje:”Dzisiejsze prace są kolejnymi tego typu, które pracownicy zakładu wykonują na Starym Rynku, wcześniej poprawili nawierzchnię na wylocie z ulic Pijarskiej i Zduńskiej na Stary Rynek.” – a wcześniej jeszcze grzebano coś przy postoju TAXI. A co oznaczają, powstajace, bez potrzeby. prawie na kazdej ulicy / nie ważne czy to kostka czy asfalt/, wycinane w nawierzchni kwadraciki lub prostokąciki?

  3. Do Patryk
    kostka jest potrzebna ZUS. Emeryci próbując dojechać rowerem do przychodni na 3 maja mają duże szanse na wcześniejsze zejście. Trzeba naprawdę mocno zwieracze zaciskać aby podczas takiej jazdy nie powypadały organy wewnętrzne a im człowiek starszy tym coraz trudniej i ZUS krócej emeryturę płaci. Oczywiście gospodarze naszego miasta nie muszą poruszać się rowerami więc ich ten problem nie dotyczy.

  4. Komu była potrzebna kostka? Chyba ZUK-owi, aby miał co robić przez kolejne lata. Kierowcy mają już dość wizyt w warsztatach samochodowych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.