Miasto będzie musiało pozyskać grunt pod poszerzenie ulicy Chabrowej na Górkach w Łowiczu od kilkunastu właścicieli nieruchomości (zabudowanych i niezabudowanych). Wszystko wskazuje na to, że zastosowana będzie specustawa wywłaszczeniowa. Gdy pas drogowy tej ulicy będzie wystarczająco szeroki, zostanie na niej wykonana nawierzchnia z kostki betonowej.

Ulica Chabrowa w Łowiczu

Temat był poruszany 24 października na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, której głównym tematem była właśnie realizacja tej części budżetu miejskiego, o której mieszkańcy bezpośrednio decydują. Dziś wiadomo, że nawierzchnia na Chabrowej nie powstanie w tym roku, bo miasto nie ma gruntów pod budowę ulicy. Wydaje się też, że niewiele dotychczas zrobiono, aby te grunty pozyskać.

Jak wyjaśniał na Komisji Rewizyjnej Grzegorz Pełka, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim, szerokość pasa drogowego wynosi od 8 do 12 m. Na osiedlu Górki typowa ulica, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, powinna mieć pas szerokości 10 m – licząc od ogrodzenia jednej posesji do ogrodzenia posesji położonej naprzeciwko.

Jaką szansę na utwardzenie ma ta ulica i kiedy może to nastąpić – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.