Szefowa najmłodszego na terenie gminy Bielawy NZOZ-u Family-Med, dr Małgorzata Gawora-Ziółek chciała stanąć do rywalizacji o najem gminnej nieruchomości przy ul. Garbarskiej, by otworzyć w niej gabinety specjalistyczne. Jednak Urząd Gminy Bielawy w trybie bezprzetargowym wynajął przedmiotowy lokal dotychczasowemu najemcy, czyli NZOZ-owi Sanitas. Taka decyzja budzi kontrowersje.

W gabinecie rehabilitacyjnym. Na zdjęciu przy łóżku magnetycznym rehabilitantka Izabela Plewka. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Siedzibą NZOZ Family-Med jest kupiony od gminy budynek po byłym przedszkolu przy Rynku. W tej lokalizacji z powodzeniem mieszczą się gabinety niezbędne do prowadzenia przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz rehabilitacji, natomiast nie ma już warunków do świadczenia usług specjalistycznych, nieosiągalnych dziś w Bielawach, w tym prowadzenia gabinetów zabiegowych (stomatologicznego i ginekologicznego), na które jest duże zapotrzebowanie. Szefostwo Family-Med chciałoby wystarać się o miejsce na gabinety, sprowadzenie lekarzy specjalistów i uzyskanie odpowiedniego kontraktu z NFZ.

Pierwszym krokiem w tym kierunku mógłby być wynajem lokalu na usługi medyczne w gminnym budynku przy ul. Garbarskiej, który znalazł się wykazie nieruchomości przeznaczonych do wynajmu w związku z wygasaniem wcześniejszej umowy z NZOZ Sanitas, mającym tam swą siedzibę.
Ale nieruchomość została wynajęta bez przetargu. Jak do tego doszło – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o …..cba powinno się tym chyba zająć i tyle

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.