117 uczniom łowickich szkół podstawowych i gimnazjów przyznane zostały stypendia za wysokie wyniki nauczania w roku szkolnym 2016/2017. Dzisiaj, tj. 13 lipca w Urzędzie Miejskim w Łowiczu odebrali oni gratulacje z tego tytułu od burmistrza Krzysztofa Kalińskiego oraz zastępcy przewodniczącego Henryk Zasępy.

Burmistrz przytoczył kilka łacińskich sentencji mówiących o tym, że nauka jest dużą wartością, nazwał też stypendystów najmłodszą intelektualną elitą Łowicza. Podkreślał, że już się zapisali w historii miasta, ponieważ ich nazwiska zostały na trwale wpisane do dokumentów ratusza. Życzył im dalszych sukcesów.

Zachęcał też, żeby odbierali stypendia z uśmiechem – z czym w poprzednich latach uczniowie mieli zwykle problem, bardziej pokazując podniosłość chwili niż dziecięcą radość – bo uroczystość odbierania stypendiów to chwila radosna. Tym razem uśmiechów tych było faktycznie więcej niż zwykle.

Kto otrzymał stypendia i jaką kwotę miasto na ten cel przeznaczyło – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie za tydzień, 30 lipca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *