Ostatni mecz w tym sezonie trampkarze młodsi Pelikana-2003 Łowicz rozegrali zgodnie z oczekiwaniami trenera Dawida Ługowskiego. We wtorek, 13 czerwca 2017 roku, biało-zieloni pokonali u siebie Pogoń Zduńska Wola 2:0. Awans do I ligi mają już zapewniony.

Łowiczanie rozegrali dobre spotkanie przejmując prowadzenie w grze od pierwszych minut na boisku. Większa część spotkania rozgrywała się na połowie należącej do gości, którzy nie radzili sobie z wyprowadzeniem piłki i pozostawali w głębokiej defensywie. Wprawdzie nie padło w tym meczu tyle bramek, co ostatnio, ale założenia, w ocenie trenera, były inne i zostały w pełni zrealizowane. W pierwszej odsłonie Pelikan zdobył jednobramkową przewagę, po strzale wykonanym przez Krystiana Kruka w 12, minucie gry. Po przerwie skutecznym trafieniem popisał się Bartosz Wojciechowski na trzy minuty przed końcem meczu.

– Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, mimo że nie nastrzelaliśmy dużo bramek. Założeniem meczu było długie utrzymywanie się przy piłce, zmiana stron, radzenie sobie w ataku pozycyjnym i to chłopcy dzisiaj bardzo dobrze zaprezentowali. Może brakło nieco bramek i uderzeń z dużej odległości, sytuacji typowo bramkowych, ale założeniem meczu nie było nastrzelanie wielu bramek, tylko bardziej treningowe podejście do niego. Zespół ze Zduńskiej Woli był w głębokiej defensywie, można powiedzieć, że bez sytuacji bramkowych – ocenił po meczu trener Ługowski.

Zaległe mecze 11. kolejki II liga wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:
MUKS Pelikan-2003 Łowicz – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0); br.: Krystian Kruk (12) i Bartosz Wojciechowski (66).
Pelikan: Mikołaj Pietrzak – Jonathan Politowicz, Kacper Olak, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kołaczyk – Kacper Styszko, Paweł Graczyk, Bartosz Tomaszkiewicz, Marcel Wnuk – Jan Zagajewski, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Maciej Mionsek – Antoni Knera, Marcel Frątczak, Przemysław Kutkowski, Filip Stobiecki i Kacper Kosmowski

RTS Widzew Łódź – WKS Wieluń 1:1

1. RTS Widzew Łódź (1) 13 31 62-12
2. MUKS Pelikan-2003 Łowicz (2) 13 29 68-16
3. MLKS Widok Skierniewice (5) 13 20 37-32
4. UKS AP Piotrków Trybunalski (3) 13 20 31-20
5. MGUKS Pogoń Zduńska Wola (4) 13 19 21-48
6. MULKS Łask (6) 13 12 24-45