Obszerny blok artykułów na temat zmian we władzach Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, zamieszczamy w dzisiejszym Nowym Łowiczaninie.

Piszemy w nim o kulisach odwołania Małgorzaty Wysockiej, wiceprezes do spraw handlu i marketingu i o powodach złożenia rezygnacji przez prezesa Jana Dąbrowskiego, która została przyjęta.

Zamieszczamy wypowiedź Jana Dąbrowskiego, która jest podsumowaniem jego 34 lat pracy w OSM i 26 lat pełnienia funkcji prezesa, w której wymienia on co się udało dokonać, a czego nie.

Przedstawiamy stanowisko nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej OSM Mariana Miziołka na temat zmian we władzach spółdzielni i oczekiwań rolników wobec nowej prezes Karoliny Strzeleckiej i zarządu.

Przedstawiamy też panią prezes i jej plany utrzymania i rozwoju firmy.

Przepraszamy, aktualnie nie ma żadnych sond.

45 komentarzy

 1. Nowy Zarząd oczyszcza teren i zatrudnia swoich. I Chociłowska się pojawiła. Strach pomyśleć co to będzie za dwa lata. Ciekawe kiedy pogonią Klimczyńską. Ta się dwoi i troi, żeby się przypodobać, ale Strzelecka prze do przodu jak czołg. Na nic przymilanki.

 2. A skąd Marek wiesz jaka jest średnia krajowa? Jakiej ilości tłuszczu, białka, czy ilości dotyczy? Oj chyba daleko Ci do tej wiedzy. Teraz będzie PR, że Łowicz płaci powyżej średniej. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  • Ja piszę w trosce o innych dostawców. Mnie to już dotyczy tylko 3 miesiące. Razem z całą prawie miejscowością przenosimy się do OSM Sierpc, która płaci jak trzeba dostawcom. Druga sprawa Łowicz nie odbiera tylko w województwie łódzkim, gdzie średnia GUS za mleko jest prawie najniższa w kraju. Ja z łódzkiego nie jestem. W Łowiczu nic się nie zmieni. Wszyscy kradną: zarząd, kierowcy, pracownicy. Na szczęscie niedługo nie będzie już z czego kraść.

   • Marek, raz piszesz o średniej krajowej innym razem o średniej wojewódzkiej. Raz piszesz, że inne mleczarnie płacą o 20-30 groszy więcej niż Łowicz, Ja w Łowiczu mam 1,32 zl/litr, a do największych nie należę, więc 20-30 groszy więcej to oczekuję teraz od nowego zarządu i nowego Przewodniczącego właśnie 1,60. Czekam na zebranie u mnie na wsi. Ciekawe kiedy do tej ceny dojdą. Wtedy podejmę decyzję co dalej.

   • Życzę ci powodzenia, oby nowy zarząd sukcesywnie podnosił cenę mleka.

   • I jednak nowy Zarząd ceny nie podniósł. SMS nie przyszedł, a rada była. Łatwo się kogoś ocenia, a samemu jak przychodzi coś zrobić to NIEMOC.

 3. Więc za nowego Zarządu i nowego przewodniczącego powinno być min 1.60, tylko kiedy? Dostałem smsa, że podnoszą tylko 5 groszy. Mniej niż stary prezes na koniec dał. mam nadzieję, że w kolejnym miesiącu będzie następna podwyżka, bo skoro małe tyle płacą to nasza za nowych rządów też powinna płacić. Prawda Marek?

  • Nie wiem czy piszesz poważnie czy ironizujesz, ale powinny oferować chociaż nieco powyżej średniej krajowej, a nie jak obecnie sporo poniżej średniej. Piszę ze swojej perspektywy, swojej ilości, białku oraz tłuszczu.

 4. Zarząd wybrany w takim stylu to nic dobrego nie wróży, przewodniczący Rady wizjoner trzeba brać mleko i się przenosić gdzie indziej i to jak najszybciej. Cena nie była najgorsza więc komu zależało na tych przemianach? Tak samo stało się z wieprzowiną. Sami idziemy do Niemców, a potem będzie płacz.

  • Owszem, cena była fatalna. Na palcach jednej ręki można wymienić zakłady, które płaciły gorzej. Małe mleczarnie lokalne płacą rolnikom 20 – 30 groszy więcej niż trzeci podmiot skupowy w kraju. Jeśli ktoś nie widzi w tym nic dziwnego to jest …

 5. Ciekawe kiedy pojawi się nowy – stary prezes od handlu. Pewnie po zebraniach, żeby ludzi nie denerwować, że jednak powiązania z niemiecką mleczarnią to prawda. Jego przyboczni już przebierają nogami. Plan przygotowywany od dawna został prawie zrealizowany jeszcze tylko wprowadzić trzeciego swojego, może mężuś?

 6. A teraz po lowicku : ,,Chłopy chyba was byk poturbował źeście z głupoty na waszą ostoje – OSM rękę podnieśli !. Prezesi konkurencyjnych mleczarni już Bogu dziękują za taki prezent. “”

 7. Postronny

  Czytam twoje wpisy ,, Pracowniku ” i wiesz co z nich wynika,,, :jesteś bardzo biedną i nieszczęśliwa istotą z powodu nienawiści jaka bije z twoich komentarzy. Szczerze ci współczuję, bo nienawiść czyni twoje życie okrutnym. Jak ci tak niedobrze to zmień pracę i tyle w temacie.

 8. Łowicka OSM

  Panie Prezesie Dąbrowski! Jeśli Pan to czyta albo jakoś do Pana dotrze, niech Pan wie, że mimo że nasza nowa Strzelecka zabroniła się wszystkim z mleczarni z Panem kontaktować pod groźbą utraty pracy, wyłączyła Pana numer telefonu jak złodziejowi a nie człowiekowi, który przez 27 lat tworzył ten zakład, to cały czas są ludzie którzy patrzą Jej na ręce i będą o każdy działaniu informować udziałowców i radę, tak żeby byli gotowi na Walne.

  • pracownik

   Firmę tworzą setki pracowników, a nie jeden prezes, który nie jest nawet jej właścicielem.
   Nie on jedyny, ktory pracowal tu 27 lat.

   Ze zabrali telefon? No takie procedury, jak w każdej dużej firmie. Zresztą, poprzedni Zarząd również stosował skrupulatnie ta zasadę.

   • pracownik chyba dużej firmy na oczy nie widziałeś ze swojej obory. W dużej firmie standardem jest okres współpracy i przekazania obowiązków. Swoją drogę niezłym adwokatem jesteś Nowej Prezes;) szkoda ze wszyscy dookoła sie z niej w głos śmieją ze Dąbrowskiego sie bala i kompromitacji przed nim dlatego tak szybko go odcięła.

   • Przekazywanie obowiązków to czasy socjalizmu, ale jak się pół życia było referentem i to w jednej firmie, trudno potem wyzbyć się starych sposobów myślenia.
    Prezes to zdaje się sam uciekł, na zwolnienie lekarskie…to jest właśnie kompromitacja.

   • Ludzie co Wy wypisujecie? W jakiej firmie w czasie pracy zabiera się telefon? Przecież Dąbrowski jest pracownikiem OSM, przecież nie jest tylko Prezesem. Gdzie są takie standardy? Jeszcze z firmą się nie rozlicza. Dziwicie się, że się rozchorował?

   • Ludzie co Wy wypisujecie? W jakiej firmie w czasie pracy zabiera się telefon? Przecież Dąbrowski jest nadal pracownikiem OSM, przecież nie jest tylko Prezesem. Gdzie są takie standardy? Jeszcze z firmą się nie rozlicza. Dziwicie się, że się rozchorował?

  • Rozbawiony

   koniec pisania tych peanów o sobie i paszkwili o nowym Zarządzie…czas zbierać walizki i wracać do Torunia !!!

  • Rozbawiony

   łubu dubu, łubu dubu, niech żyje Nam Prezes naszego klubu, niech żyje Nam !

  • Rozbawiony

   Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje Nam Prezes naszego klubu, niech żyje Nam!

 9. Do pracownika teraz to współczuję Twojemu kierownikowi, bo z tych wypowiedzi wynika, że teraz w mleczarni to kadra kierownicza będzie prosiła pracowników, żeby pracowali i broń Boże żadnej oceny. Widać pracowniku, że nigdzie indziej nie pracowałeś. Życzę powodzenia mleczarni, LUD będzie pracował jak chce. Będzie na zaopatrzenie swojej rodziny teraz mógł wynosić produkty itp bo Będzie rodzinna sielanka.

 10. Postronny

  Do Pracownik. Nazwiska poznałem z lektury NL. Artykuł ukazał ohydny spisekT Ty pracowniku tez jesteś odważny bo anonimowy. Chętnie poznam twoje nazwisko żeby móc ci spojrzeć prosto w oczy. Moich wpisów nie musisz czytać. Stwierdzam, że prawda Cię zabolala. A skoro jawisz się adwokatem panów z artykułu to może Cię zatrudnię do prowadzenia moich spraw? Niestety nie , bo nie jesteś bezstronny, czyli też uczestniczyles w spotkaniach w Basiorze. Miłej lektury, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

 11. Postronny

  Do Pracownik i Misiek. Zgoda, że zmiany są naturalną koleją rzeczy, ale czy w taki sposób.? Pytam, kim jest dla Łowicza Walachowski???? czy w Łowiczu nie ma mądrzejszych od niego i Miziolka? WSTYD ŁOWICZ I TO NA CAŁĄ POLSKĘ.

  • pracownik

   A Ty, kim jesteś, że masz prawo oceniać innych i wycierać się ich nazwiskiem? Może sam się nam przedstawisz? Przepraszam, ale wstyd to czytać takie wpisy jak Twoje.

 12. Nie wie ktoś czy w dniu wczorajszym, tj. 20.02.17 była rada w mleczarni ? Uchwalili może jakieś podwyżki ceny mleka w skupie ?

  • Żadnej podwyżki w skupie nie będzie teraz bo to nie na rękę nowemu zarządowi. Lepiej przecież żeby to oni ją wypracowali, a nie CI CO odeszli. Drogi dostawco na podwyżkę teraz nie licz. Oczywiście poza wyjątkami.

   • Jeśli nie będzie dużych podwyżek to mleczarnia w ciągu roku straci przynajmniej połowę dostawców. Wtedy sama upadnie, czy z nowym czy starym zarządem, bo nie będzie mleka -> obrotu -> zysków.

   • Nie straci, bo jaka mleczarnia przyjmie rolników z mleczarni której rolnicy z RN nie docenili 27 letniej pracy prezesa, który wyprowadził w tym czasie tä mleczarnię na 3 miejsce w Polsce. Przyjęcie takich rolników to pętla na szyję. Ja już chciałem do Sierpca, ale jasno mi dali to do zrozumienia. Ostatnie wydarzenia to duże brzemię.

   • Straci w większości branż: 90 % pochodzi z 10 %. A największymi żadna mleczarnia nie pogardzi. Jeśli masz względnie mało mleka to się nie dziwię, że cię nie chcą, nie masz przebicia.

   • Co mnie i inne mleczarnie obchodzi 27 lat prezesa. Nie poradził sobie w nowej sytuacji rynkowej, to go odwołali, szkoda że nie wcześniej, to by teraz lepiej było.

 13. pracownik

  Scena pusta, kurz opadł, światła zgasły, a psy nadal szczekają. Czas już przełknąć gorzką pigułkę i odpuścić. Mleczarnia z pewnością bez Was świetnie sobie poradzi.

  • To dlaczego pracowniku tak ujadasz?

   • Do pracownika – zgadzam się z tobą. Mielą i mielą ten temat, nie potrafią pogodzić się ze zmianą, jakby w żadnej firmie nigdy, nigdzie, zmian w zarządzie nie było. N.Ł rozpisuje się nad tym, jakby mieli w tym interes. Mleczarnia dalej będzie funkcjonować. Może nawet lepiej??? Bez obelg, bez mobingu, bez zastraszania ludzi zwolnieniem z pracy – jest nadzieja, że pracownicy nawet lepiej będą pracować. A ci co piszą , że żal że byłego zarządu już nie ma – czy mieliście tę wątpliwą przyjemność pracować pod ich rządami? Chyba nie, bo byście tak nie kwiczeli, że zeszli ze sceny.

 14. Jak czytam wypowiedź Miziołka i jego plan zarządzania RN to rzeczywiście pełna partyzantka. Nie znam przypadku, żeby RN naradzała się bez obecności Zarządu czy pracowników? przecież pokazali, że mogą wszystko. Nawet prezesa prowadzącego spółdzielnie przez 27 lat nie docenić i bez powodu przyjąć rezygnację czy prezeskę zwolnić ot tak bo Wałachowski chce. Może trzeba się zająć powiązaniami rady ze spółdzielnią i nie myślę tu o mleku, przecież mleko przysyłają jakie popadnie. Przypadek, że prezeski od skupu nie wyrzucili?

 15. Przeczytałem wypowiedź Nowego Przew. Miziołka. Widać, że ma parcie na szkło, ale Wałachowski i jego się pozbędzie. Wszyscy radni jak przyjeżdżają na radę zostawiają swoje auta na parkingu, a Wałach swoim dżipem na terenie mleczarni parkuje, czuje się jak w prywatnym folwarku. Ten Miziołek to chciałby żeby z całego mleka produkować ser królewski i sprzedawać go w Chinach. Pojęcie rzeczywiście godne Przewodniczącego. U nas jest też jakaś firma transportowa to też Miziołek. Czyżby przypadek?

 16. Przewagę profesjonalizmu Dabrowskiego i tego, jaką ma wiedzę dobitnie pokazał Nowy Łowiczanin. Cała strona dla prezesa, rzeczowe argumenty, piękne podsumowanie. Dla Nowej Prezes dół strony i ochłap “zakasać rękawy” Czy Nowa Prezes nie ma nic więcej do powiedzenia? Czy RN i Nowa Prezes wprowadzając tak ważną zmianę nie powinna mieć gotowej strategi? Czy teraz jest czas na zapoznawanie się i jej tworzenie?

  • swietny punkt widzenia…kompetencje mierzy się wielkością artykułu, a strategie firmy publikuje się w prasie….żenada.

 17. wypowiedź byłej pani vc prezes ds handlu bezcenne. Fakty i liczby, które zbijają ten cały niedowład uzasadnienia decyzji przez radę nadzorczą. Co za brak profezjonalizmu rady! taka decyzja przed oficjalanymi wynikami, przed podaniem ceny za mleko. Czyżby wiedzieli, że po podaniu danych i po podwyżce ceny mleka nie będą mieli swoich argumentów?

  • pracownik

   fakty i liczby to dopiero ujrzą światło dzienne.

   • Też Pracownik

    Chyba “pracowniku” wiesz co piszesz. Nowa Prezes dwoi się i troi, żeby te dane odwrócić, na razie żadnego lepszego kontraktu nie zawarła, więc energię skierowała na dyskredytację pracy starego Zarządu. Klasyk u ludzi przypadkowych, którzy wchodzą na stanowiska wielkich poprzedników i tak ułomnych RN jak u nas.

   • Fakty i liczby. Ale z przeszłości.

 18. Uważam że udziałowcy OSM a zarazem właściciele brandu ,,ŁOWICZ” popełnili kardynalny błąd, powierzając stanowisko Prezesa bez skorzystania z doradztwa Firmy Headhunterskiej, oraz bez przeprowadzenia due intelligence Firmy. Taki poziom rekrutacji potwierdza tylko fakt o rozpoczęciu wrogiego przejęcia marki ŁOWICZ. Panie Prezesie Dąbrowski, patrząc na total business jaki Pan zostawił – szczerze Panu gratuję i życzę pasma nieustających sukcesów !, a Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy szybkiego powrotu rozumu, ponieważ szkody które Rada Nadzorcza zrobiła będą dla całej grupy nieodwracalne.

 19. Obserwator

  Po lekturze artykułu tylko jedno mogę powiedzieć :wstyd mi za was członkowie RN. Bliższy był wam Walachowski???? A kimze on jest dla was rdzennych lowiczakow? Poziom wypowiedzi nowego przewodniczącego – żenujący. WSTYDZCIE SIĘ spiskowcy, narobiliscie we własne gniazdo. Wstyd dla Łowicza.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.