Urząd Gminy w Bolimowie uzgodni warunki zabudowy dla działki naprzeciwko budynku ośrodka zdrowia. Zgodnie z wolą właściciela, na rogu ul. Wodociągowej i Łowickiej w Bolimowie ma powstać obiekt handlowy. Najprawdopodobniej będzie to market Dino.

Widok na budynek ośrodka zdrowia z działki, na której planowana jest budowa marketu. Fot. T. Bartos

Inwestor odwołał się od wydanej w ubiegłym roku negatywnej decyzji gminy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które skierowało wniosek do ponownego rozpatrzenia.

– Nie będziemy przedłużać tej sprawy, bo może ona mieć ostateczny finał w sądzie – powiedział na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy wójt gminy Bolimów Stanisław Linart. Dał on do zrozumienia, że gmina była niechętna zabudowie działki, zgodnie z intencją właściciela.

Sekretarz gminy Andrzej Czarnota w rozmowie z nami zaznaczył, że Bolimów jest specyficzną miejscowością, w której udało się kilku właścicielom sklepów utrzymać je. Panuje obawa, że powstanie marketu spowoduje znaczny spadek liczby klientów w małych sklepach, a w kilku przypadkach utratę rentowności prowadzonego biznesu, czego efektem będzie jego zamknięcie.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.