Dość nieoczekiwanie i bez wcześniejszych zapowiedzi nastąpiła zmiana na stanowisku komendanta powiatowego KPP w Łowiczu.

Nowy komendant KPP w Łowiczu podinsp. Grzegorz Radzikowski. Fot. KPP Sochaczew

Dzisiaj, 14 kwietnia, obowiązki na tym stanowisku zostały powierzone podinsp. Grzegorzowi Radzikowskiemu, który dotychczas obejmował posadę naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Sochaczewie.

Podczas uroczystej zbiórki, jak odbyła się dzisiaj rano w komendzie policji, pożegnano dotychczasowego komendanta powiatowego – mł. insp. Marcina Grzelaka, który – przypomnijmy – był nim krótko, bo od 16 grudnia 2015 roku. Pokieruje on teraz jednostką KPP w Brzezinach. 

Fot. KPP Łowicz

Nowym komendantem KPP w Łowiczu został podinsp. Grzegorz Radzikowski, oficer z blisko 27-letnim stażem służby w policji. W 1999 roku objął funkcję kierowniczą, najpierw jako zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, a od 2002 roku już jako naczelnik tego wydziału. 

W dzisiejszej zbiórce wzięli też udział komendant wojewódzki policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz rzecznik prasowy KWP w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Fot. KPP Łowicz

Więcej o nowym komendancie napiszemy w poświątecznym numerze Nowego Łowiczanina.

2 komentarze

  1. ofiara mafii

    C.D A tak o Nim pisał red.naczelny NŁ Wojciech Waligórski cytuje: “znakomity oficer,ostry i wymagający, zaangażowany w pracę, majacy wraz z podległym sobie zespołem takie sukcesy jak rozbicie grupy łowickich przestępców powiązanych z ” łódzką osmiornicą”. Czy ujawnił – odniósł się do słow insp.Zygmunta Galanta – swojego zmiennika – całą prawdę o swojej rezygnacji? Od tej pory były same zmiany na st.Komendanta.

  2. ofiara mafii

    W 2005r wtedy kiedy Komenda Powiatowa w Łowiczu osiągała super wyniki nastapila nagła,nieoczekiwana,bez wcześniejszych zapowiedzi i spadła jak grom z jasnego nieba rezygnacja komendanta mł.insp. Adama Ruty. To był swoisty szok. C.D

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.