– Jaki piękny parking… – ironizują kierowcy na widok stanu błotnistego placu u zbiegu ulicy Podrzecznej i Koziej w Łowiczu. Teren jest prywatny, ale na wizerunku traci miasto.

Stan parkingu u zbiegu ul. Podrzecznej i Koziej w Łowiczu (12 XII ok. godz. 13)
Stan parkingu u zbiegu ul. Podrzecznej i Koziej w Łowiczu (12 XII ok. godz. 13)

Na pytanie kto jest winien temu, jak ten „parking” wygląda część osób odpowiada „miasto, które nie ma gospodarza”, inni powiedzą „burmistrz”. Mniejsza część osób wie, że to teren prywatny.

Stan parkingu u zbiegu ul. Podrzecznej i Koziej w Łowiczu (12 XII ok. godz. 13)
Stan parkingu u zbiegu ul. Podrzecznej i Koziej w Łowiczu (12 XII ok. godz. 13)

Można właściciela ukarać mandatem za panujący na parkingu nieporządek i przed kilkoma laty władze samorządowe miały taki pomysł. Właściciel terenu odparł: mogę więc ogrodzić teren i nie będzie parkowania.

Stan parkingu u zbiegu ul. Podrzecznej i Koziej w Łowiczu (12 XII ok. godz. 13)
Stan parkingu u zbiegu ul. Podrzecznej i Koziej w Łowiczu (12 XII ok. godz. 13)

Miasto wybrało „mniejsze zło”, żeby zaspokoić głód miejsc parkingowych. Wizerunkowo na tym tracąc.

11 komentarzy

 1. parking nie jest miasta, ale burmistrz powinien dogadać sie z wlascicielami i np za umorzenie podatku od nieruchomości (ktory i tak z samych gruntów jest pewnie smiesznie niski) miasto powinno nim zarzadzac np wyrownac i utwardzic jakims kruszywem. To nie byłby duzy koszt a poprawa wizerunkowa znaczna

 2. co wy chcecie od burmistrza? to nie jego działka. teren jest prywatny. najwyraźniej narazie nie ma tam pomysłu na inwestycje przez właściciela więc jest jak jest. co do galerii dekada – takowa nie powstanie bo na tych terenach jest kilku właścicieli. myślę żę najlepiej było by ogrodzić teren i wtedy by się nikt nie czepiał, że jest syf. parking zarósłby trawką i po sprawie.

 3. Wytłumaczcie mi w jaki sposób buermistrz może kupić ten teren skoro on nie jest na sprzedaż? Chcecie zmusić własciciela do sprzedaży? O chodniki powinien dbać właściciel przyległej posesji – miasto nie wystawia mandatów za nieporządek.

 4. Agnieszka

  A ja z innej beczki:czy chodnik okalajacy ten teren też jest prywatny,czy jest miejski?
  Od kilku lat jest zaniedbany, wiecznie zablocony lub oblodzony lub zasnieżony lub zapiaszczony lub ot tak zajęty przez samochody, których właściciele nie chcą sobie aut ubłocić.Tymczasem zwykły Kowalski za tak zaniedbany chodnik przy własnej posesji dostanie mandat, zniszczy kilka par butów i może się nie połamie przy odrobinie szczęścia, korzystając z chodnika w okresie zimowym.Wstyd! Centrum miasta, hotel Eco w pobliżu z mnóstwem gości i taki syf na powitanie.Gratuluję- wizytówka miasta jak się patrzy.

 5. Burmistrz nie kupi terenu bo lepiej kupic Kaliska i przez lata tam nie robić nic. I lepiej dofinansowac pelikan wiec nie ma kasy.

 6. TO JEST TEREN PRYWATNY!!! A może by tak wam, mądrusie, na działkach nawieźć ziemi i zrobić parking? Miasto nie ma nic do tego.

 7. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Panie Burmistrzu, z całym szacunkiem, “wizytuje” Pan prawie każde spotkanie, imprezę, ważne i mniej ważne etc.etc, Pana wybór, ale TU gdzie trzeba podjąć zdecydowaną i radykalną decyzję nadzwyczajniej w świecie ………. utonął Pan w błocie.Ten widok “parkingu” woła o pomstę do Nieba. Naprawdę , brak mi słów.
  Wygląda na to, że Obaj mamy poważny problem, Pan musi pilnie uporać sie z tym “parkingiem” a ja z Mafią Łowicką i skorumpowaną zarazą, którzy od ponad 10 lat, 24/dobę, monitorują mnie, prześladują,nękają psychicznie i fizycznie. Pozdrawiam.

 8. Niech tą placówkę wyprowadzi z tego lokalu tam gdzie są porządne place parkingowe. W Łowiczu mysli się carskimi kategoriami: nie nada, ni możno. Ale carski system skończył się 1989 roku. Ale nie w Łowiczu. Tam dalej rządzi bandyckie ORMO ze Słowackiego 24.

 9. Wyjątkowy skurwysjonizm bo obecny burmistrz chce być w zgodzie ze wszystkimi. Ale tego się nie da.
  Ktoś zawsze jest stratny. A burmistrz powinien tupnąć swoim butem. Dopóty nie nie zostaną załatwione sprawy własnościowe to rządzi urząd miasta. Należy nawieźć ziemi lub gruzu z każdej realizowanej budowy np. z koszar lub Agrosu żeby znikneły kałuże. Niech właściciele usankcjonują swoją własność. Kiedy PKO BP SA. załatwi parking dla swoich klientów? Instytucja zaufania publicznego!!

 10. Pomysł okazał się nieopłacalny. Druga sprawa – plac nie ma jednego właściciela. Inwestorzy od Dekady nie zakupili całego terenu.

 11. Zatorzanka

  A co z galerią Dekada która miała tam owego czasu powstać? pomysł się ulotnił?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.