Dopiero na łamach gazetowego wydania Nowego Łowiczanina pisaliśmy o wizycie prezesa SK Walewice Zbigniewa Kapanowskiego na sesji Rady Gminy Bielawy i umawialiśmy się z nim na rozmowę po 21 maja, a tymczasem… został odwołany z funkcji.

Stało się to, gdy aktualny numer Nowego Łowiczanina był przygotowywany do druku – z artykułem, w którym jako prezes spółki skarbu państwa wypowiada się jeszcze Zbigniew Kapanowski.

Okazuje się, że decyzją właściciela spółki, Zbigniew Kapanowski został z funkcji prezesa odwołany, a jego następczynią 8 maja została Małgorzata Wierzbicka z Warszawy.

Zapewne decyzja ta musiała być dla Kapanowskiego zaskoczeniem, bo na kwietniowej sesji w Bielawach zapowiadał, że chętnie pojawi się na kolejnej, mówił też o prowadzonych pracach i planach m.in. na uruchomienie hodowli ryb we wszystkich posiadanych przez spółkę stawach.

O powody odwołania z funkcji prezesa Zbigniewa Kapanowskiego, który przynajmniej w środowisku lokalnym miał opinię fachowca, zapytaliśmy rzecznika prasowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Wojciecha Adamczyka. Czekamy na odpowiedź.

Mamy też nadzieję, że wkrótce uda nam się napisać nieco więcej o nowej postaci za sterami walewickiej spółki.

Zbigniew Kapanowski kierował Stadniną od początku grudnia 2017 r., zastąpił na tym stanowisku Jacka Chołuja, który złożył rezygnację.

Pałac w Walewicach, widok od strony parku. Fot. EWR

Zbigniew Kapanowski, były już prezes SK Walewice. Fot. EWR

6 komentarzy

 1. Kierownik strzelania

  Jaka zmiana?

 2. Koń by się uśmiał?

 3. Czytelnik

  Tu zmiana prezesa to żadna nowość to jest na porządku dziennym.

 4. Weźcie to sprzedajcie – przepraszam zrestrukturyzujcie za grosze i będzie spokój.
  Jak to możliwe że tyle ha przynosi cały czas straty? Chyba tylko dlatego że państwowe bo prywaciaż żaden by sobie na to niepozwolił.

 5. H-Valezy

  i co na to konie ??

 6. Manitou

  Zmiany w stadninach koni to specjalność Dobrej Zmiany. Który to już prezes w Walewicach? Każdy zaskoczony zmianami. Hahaha Będzie drugi Janów Podlaski?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.