Sobotnie spotkanie barażowe skierniewickiej ligi okręgowej piłki nożnej pomiędzy drużyną klasy A – Victorią Bielawy, a piątoligową Astrą Zduny zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Podopieczni trenera Pawła Janikowskiego pokonali ekipę ze Zdun 5:0.

Fot.: Gogo

Mimo, że faworytem spotkania była Astra Zduny z racji wyższej pozycji zajmowanej w rozgrywkach, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Zawodnicy z Bielaw nie wystraszyli się i dali dobrą lekcję gry w piłkę rywalowi. Przewagę uzyskali w 20. minucie gry po strzale grającego prezesa Piotra Kociaka z kontrataku i do końca meczu sukcesywnie ją powiększali. Do przerwy zdobyli jeszcze jedną bramkę za sprawą Roberta Liberskiego, którego strzału nie był w stanie obronić golkiper Astry – Kacper Kosmowski.

Druga odsłona spotkania w dalszym ciągu należała do gospodarzy, którzy nie pozwolili przebić się zawodnikom ze Zdun pod własną bramkę na tyle, żeby celnie umieścić piłkę w ich siatce. Przez większą część tej połowy gra była w miarę wyrównana, dopiero ostatnie dziesięć minut przyniosło ze sobą trzy kolejne gole. W 70. minucie skutecznym strzałem zamknął akcję ponownie Kociak, w 79. zapunktował Adrian Zieliński, a w doliczonym już czasie gry przysłowiowego “gwoździa do trumny” dobił Kamil Rybus.

– Cały zespół zagrał fajny mecz dzisiaj. Był to najlepszy występ w tym sezonie, zresztą wynik mówi sam za siebie. Jedna nogą jesteśmy więc w okręgówce, ale trzeba pamiętać, że będzie jeszcze baraż- ocenił spotkanie trener Kociak, a bramkarz Przemysław Walczak dodał: – Początek, to była wyrównana walka, badanie się na przemian obydwu zespołów, z lekką przewagą Astry Zduny, ale później, pierwsza zdobyta bramka podniosła nieco morale drużyny Victorii i od tego momentu to ona przejęła inicjatywę na boisku, z niedużą przerwą w drugiej połowie, kiedy walka była wyrównana.

– Wynik odzwierciedlał w pełni przebieg gry na boisku. Zaangażowanie zawodników Astry Zduny pozostawia wiele do życzenia – podsumował spotkanie trener Jakub Jędrachowicz.

1. mecze barażowe skierniewickiej ligi okręgowej piłki nożnej;
LZS Victoria Bielawy (klasa A) – SKS Astra Zduny (V liga) 5:0 (2:0); br.: Piotr Kociak 2 (20 i 70), Robert Liberski (23), Adrian Zieliński (79) i Kamil Rybus (90+3).
Victoria: Przemysław Walczak – Łukasz Kasiński, Kamil Janikowski, Marcin Jezierski, Konrad Wojciechowski – Michał Warda (85 Mateusz Antczak), Adrian Zieliński, Przemysław Grzegory, Oktawian Andrzejczak (86 Mieczysław Chamera), Piotr Kociak – Robert Liberski (80 Kamil Rybus).
Astra: Kacper Kosmowski – Piotr Zrazek, Jakub Jędrachowicz, Maciej Grzegory, Jakub Papuga – Jakub Jaros, Daniel Małek, Patryk Brzozowski, Łukasz Papuga – Jakub Płóciennik, Tomasz Ścibor.

Pogoń Godzianów – LZS Macovia Maków 5:1 (2:1)

Mecze barażowe skierniewickiej ligi okręgowej piłki nożnej (2017.06.25):
SKS Astra Zduny – LZS Victoria Bielawy (n, godz. 17.00)
Macovia Maków – Pogoń Godzianów (n, godz. 17.00)

Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

4 komentarze

  1. Paweł Doliński

    Przepraszam…

  2. ,,Podopieczni trenera Paweł Janikowski” Szanowny Panie Redaktorze od kiedy to imion i nazwisk sie nie odmienia?

  3. Brawo dla prezesa Astry on do tego doprowadził niech lepszej zajmie się robieniem kiełbasy a nie zarządzaniem klubem bo wszystko zniszczył

  4. Mimo, że faworytem spotkania była Astra Zduny z racji wyższej pozycji zajmowanej w rozgrywkach, rzeczywistość okazała się zupełnie inna – to stwierdzenie też pozostawia wiele do życzenia, bo Astra i Victoria grały cały sezon w różnych rozgrywkach. Astra była faworytem bo grała w wyższej lidze…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.