KS Pelikan Łowicz przegrał w sobotę, 9 lutego 2019 roku, mecz sparingowy na wyjeździe z KS Legionovia KZB Legionowo. Podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego ulegli gospodarzom 1:2 (0:0).

Biało-zielonym nie udało się odnieść zwycięstwa nad Legionovią, choć niewiele brakowało, aby spotkanie zakończyło się remisem. Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu, drużyny rozpoczęły ponownie walkę o przejęcie prowadzenie w meczu. Pierwsi do głosu doszli gospodarze umieszczając piłkę w bramce Mateusza Wlazłowskiego minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę.

Już siedem  minut później Pelikan stanął przed szansą na remis. W 53 minucie sędzia podyktował rzut karny, którego wykonawcą był Michał Adamczyk. Niestety dobra interwencja golkipera Legionovii pozbawiła biało-zielonych tej szansy. Łowiczanie jednak nie odpuszczali i dziesięć minut później zdołali wyrównać za sprawą strzału w wykonaniu Kamila Nowickiego. Do końca spotkania obydwa zespoły próbowały swoich sił na zdobycie kolejnego gola. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy w 83. minucie wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca meczu.

Przegraliśmy 1:2, ale było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Bramkę straciliśmy dopiero w końcówce, w momencie, gdy na boisku pojawił się bardzo młody skład, czyli dwójka zawodników z rocznika 2003. Andrzej Rutkowski w bramce, który zmienił na ostatnie minuty Wlazłowskiego, bo kontuzjowany był Patryk Orzeł. Pojechaliśmy w bardzo uszczuplonej kadrze, bo nie wrócił do zdrowia jeszcze Robert Kowalczyk, Sebastian Czapa, Krystian Stolarczyk, Michał Wrzesiński zachorował, Orzeł ma problem z przywodzicielem, więc też nie przyjechał. Dlatego też wobec wszystkich braków, uważam że mecz powinien zakończyć się przynajmniej remisem. A był taki moment, że mam wrażenie, iż w niektórych momentach byliśmy zespołem lepszym. Sam fakt, że nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, którego nie strzelił Adamczyk, a mógł i w znakomitej sytuacji w pierwszej połowie był Krystian Mycka, który praktycznie od połowy boiska biegł i sam na sam z bramkarzem nie zdobył bramki, bo bramkarz obronił tę stuprocentową sytuację. Nie chcę mówić, że byliśmy zespołem lepszym, ale uważam, że zagraliśmy bardzo dobre zawody. Według mnie był to najlepszy sparing w odniesieniu do tych trzech meczów sparingowych, które zagraliśmy. Absolutnie nie zasłużyliśmy na porażkę, ale że wyniki nie są najważniejsze, to w dość dobrych humorach dzisiaj się rozstawaliśmy w Warszawie. Przede wszystkim zespół zrealizował założenia, czyli zagraliśmy wysokim pressingiem, co sprawiło Legionovii ogromne problemy, a my na tym korzystaliśmy. A więc to co sobie założyliśmy, udało się zrealizować i bardzo się z tego cieszymy – ocenił po spotkaniu trener Chmielewski.

Sparing:
KS Legionovia KZB Legionowo KS Pelikan Łowicz 2:1 (0:0); br.: Eryk Więdłocha (46) i Patryk Koziara (83) – Kamil Nowicki (56).
Pelikan: Mateusz Wlazłowski (80 Andrzej Rutkowski) – Michał Żółtowski (70 Marcel Wnuk), Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Kacper Kaczorowski – Michał Adamczyk (61 Michał Fabijański), Krystian Mycka – Damian Kozieł (46 Kamil Nowicki), Filip Bućko (61 Jan Haczykowski), Dawid Kieplin (73 Damian Kozieł) – Damian Szczepański (70 Krystian Kruk).

Sparingi KS Pelikan Łowicz:
2019.02.16 (s), godz. 12.00: Ruch Chorzów SSA (II liga) KS Pelikan Łowicz, Uniejów
2019.02.23 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – RKS Radomsko (IV liga), OSiR Łowicz
2019.03.02 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga), OSiR Łowicz
2019.03.09 (s): KS Pelikan Łowicz – Wisła II Płock SSA (IV liga), miejsce do ustalenia