Opera Wolfganga Amadeusa Mozarta – Don Giovanni otworzy 20 maja, o godz. 18.00, program Nocy Muzeów w Nieborowie. Występ zakończy się o godz. 19.30 i wówczas rozpocznie się zwiedzanie pałacu. W tym roku nie przewidziano żadnych artystycznych niespodzianek, turyści będą wpuszczani co 15 minut w grupach liczących po 50 osób. Przejdą oni tradycyjną drogę przez wszystkie sale na piętrze pałacu. Niewykluczone, że tego dnia uda się udostępnić dla zwiedzających Sypialnię Wojewody. Przez ostatnie miesiące w pomieszczeniu tym trwały prace aranżacyjne.

Muzeum w Nieborowie.
Muzeum w Nieborowie.

W tym samym czasie ruszy zwiedzanie Manufaktury Majoliki. Do zobaczenia będzie stała ekspozycja, prezentująca zabytkowe wytwory nieborowskiej manufaktury z możliwością obejrzenia filmu prezentującego proces powstania majoliki.

Ciekawostką będzie zwiedzanie parku, droga udostępniona dla turystów zostanie oznaczona lampionami i będzie wiodła w kierunku kanału i dalej wzdłuż niego, po czym turyści zostaną skierowani do oranżerii, którą będzie można zwiedzić. Po drodze na turystów czekać będzie niespodzianka, związana z niegdysiejszymi bogatymi zbiorami drzew pomarańczowych, którą posiadali właściciele Nieborowa.

Noc muzeów w Nieborowie zakończy się po godz. 23.30, gdyż wtedy do wnętrza pałacu i Manufaktury zostaną wpuszczeni ostatni zwiedzający.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *