Doroczna impreza plenerowa łącząca tradycje oraz zabawę przy muzyce na świeżym powietrzu – Noc Świętojańska w Kiernozi – odbędzie się w sobotę, 23 czerwca.

Noc Świętojańska w Kiernozi
Noc Świętojańska w Kiernozi

Najważniejszym punktem imprezy będzie korowód z wiankami, puszczanie ich w stawie na terenie parku przy pałacu w Kiernozi. Będzie też losowanie złotego pierścionka.

Jak co roku, już od początku imprezy będzie można oglądać wianki zgłoszone na XVII Powiatowy Konkurs Folklorystyczny na Sobótkowy Wianek. Wianki będą rozłożone przed sceną.

Start imprezy o godz. 18.00. Najpierw na scenie w parku wystąpi grupa miejscowych, kilkunastoletnich tancerzy breakdance. O godz. 18.30 wystąpi zespół Pauza – składający się z osób spotykających się na zajęciach śpiewu GOK.

Piętnaście minut później na scenę wkroczą „chearleaderki”, a o 19.00 zaplanowany został występ Zespołu Wokalnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

Później na scenę wejdzie Zespół Pieśni Ludowej z kapelą „Kiernoziane”, o godz. 20.00 – Zespół Pieśni i Tańca „Sanniki”.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół disco-dance Extazy z Zambrowa, który na discopolowej scenie jest od 2009 roku. Liderem zespołu, głównym wokalistą i autorem wielu piosenek jest Kamil Chludziński.

Najbardziej znane utwory zespołu to: „Buzi to za mało”, „Dziewczyno idealna”, „Nektar z banana” oraz „Balujemy dziś w domu” i „Jesteś moją wyśnioną”.

Od godziny 22. do 1 w nocy planowana jest natomiast zabawa taneczna na świeżym powietrzu z zespołem Blu Rey.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.