Wczoraj, 8 marca, około godz. 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym Ford Focus, który znajduje się w rowie w Złakowie Borowym. Wewnątrz nikogo nie było, poszukiwany jest kierowca.

Policja fot. zastępcze
fot. zastępcze

– Trwają czynności w tej sprawie – poinformowała nas rzecznik KPP w Łowiczu Urszula Szymczak. Przedmiotem ustaleń jest przede wszystkim tożsamość kierującego. O pomoc we wczorajszych poszukiwaniach policjanci zwrócili się do strażaków. Wspólnymi siłami zastęp JRG i dwa zastępy ochotników przeczesały okoliczne tereny, jednak nie udało się znaleźć kierowcy.

Wczoraj doszło też do dwóch innych zdarzeń drogowych. Około godz. 13, na drodze 703 w kierunku Bielaw, na wysokości Otolic, 69-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, kierujący ciągnikiem rolniczym, nie upewniając się czy może bezpiecznie skręcić w lewo, wykonał ten manewr. Chcący uniknąć kolizji 57-letni łowiczanin zjechał do rowu. Do kontaktu między pojazdami nie doszło. Kierowcy byli trzeźwi. Kierujący ciągnikiem został ukarany mandatem.

O godz. 16.30 na 400 km autostrady A2 w kierunku Poznania doszło do kolizji drogowej, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Kierujący Volkswagenem Transporterem 43-letni warszawian uderzył w tył poprzedzającego go Forda Transita, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego (woj. lubuskie). Kierujący byli trzeźwi, kierowca Volkswagena został ukarany mandatem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *