Poszkodowany w wypadku motocyklowym z 2016 r. 42-letni Paweł Gawarecki z Głowna boryka się z bardzo poważnymi konsekwencjami urazu mózgu. Jego rodzina i przyjaciele proszą o wsparcie akcji charytatywnej “Pompujemy dla Pawła”.

Pan Paweł oddycha przez rurkę tracheotomijną, nie chodzi, porusza się na wózku, wspierającym całe jego ciało. Rozpoznaje bliskich i przyjaciół, wraca mu wiedza poznawcza o świecie, umiejętność pisania, poprawia się precyzja ruchów sprawnej prawej ręki (lewa ręka na skutek zwapnienia jest unieruchomiona, podobny problem dotyczy bioder). Przebywa w ZOL Medical, gdzie pracuje jego żona Magdalena. Opowiada ona, że teraz najważniejszą sprawą jest zadbanie o psychikę jej męża i motywowanie go do podejmowania wysiłku, by to, co osiągnięto przez miesiące rehabilitacji, nie zostało zaprzepaszczone. Wzrastająca świadomość stanu w jakim się znajduje i jego ograniczeń, jest bowiem dla pana Pawła trudnym do uniesienia ciężarem. 

Dlatego w ramach akcji “Pompujemy dla Pawła” pojawił się nowy pomysł, realizowany za pośrednictwem Facebooka Pompujemy dla Pawła – zamień słowa na kasę 

Polega on na równoczesnym motywowaniu Pawła Gawareckiego do ćwiczeń oraz wspieraniu zbiórki na jego rzecz. Aby wziąć w niej udział, należy przekazać panu Pawłowi słowa wsparcia – czy to w formie posta oznaczonego: #pompujemnydlapawla, czy np. nagrania video. Ważne, by po publikacji własnego komunikatu dokonać na konto Fundacji Votum, której jest podopiecznym, wpłaty kwoty według przelicznika 5 zł za każde słowo oraz zachęcić do udziału w akcji inne osoby. Wszystkie motywujące komunikaty zostaną wyświetlone panu Pawłowi. Pieniądze potrzebne są miedzy innymi na zakup: specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, urządzenia do komunikacji alternatywnej, urządzeń ułatwiających poruszanie się (elektrycznego wózka, schodołazu, podnośnika) oraz używanych w codziennym życiu (ssaka, spirometru, rurek tracheotomijnych itp.), a także na finansowanie rehabilitacji i terapii.
Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dobrowolną kwotę darowizny bezpośrednio na konto Fundacji Votum nr: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000, w tytule przelewu wpisując “Dla Pawła Gawareckiego.

Obszernie o sytuacji Pawła Gawareckiego, staraniach jego rodziny i przyjaciół oraz o kweście, jaką na jego rzecz przeprowadzono 1 listopada piszemy w aktualnym numerze “Wieści z Głowna i Strykowa”.

Paweł Gawarecki z rehabilitantką i logopedą. Zdjęcie udostępnione przez Magdalenę Gawarecką

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.