Julia Perzyńska ustanowiła rekord życiowy, zaś Jakub Pająk, Tomasz Wieteska oraz Natalia Baleja stanęli na podium podczas rozgrywanego w Aleksandrowie Łódzkim, w sobotę, 5 stycznia 2019 roku, Ogólnopolskiego Mityngu w konkurencjach skocznościowych i pchnięciu kulą.

W zawodach wzięła udział piątka lekkoatletów  UKS Błyskawica Domaniewice. Najlepiej zaprezentował się Jakub Pająk, który w konkursie skoku wzwyż mężczyzn z wynikiem 195 cm  zajął miejsce pierwsze. Konkurencja rozgrywana była bez podziału na kategorie wiekowe i wzięło w niej udział szesnastu zawodników. Pająk osiągniętym wynikiem nie tylko wywalczył złoto, ale również wyrównał halowy rekord życiowy.

Bardzo dobrze poradził sobie także Tomasz Wieteska, który wśród 26. skoczków startujących  w konkursie skoku w dal mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe osiągnął wynik 6,39 m, co dało mu drugie miejsce w zawodach. Tylko 4 cm różnicy dzieliły go od zdobywcy złotego medalu – Łukasza Sobora.

Miejsce w pierwszej trójce w konkursie pchnięcia kulą 3 kg U18 zajęła również Natalia Baleja,  gdzie wystąpiło 10 kulomiotek. Lekkoatletka pchnęła kulę na odległość 10,84 m. Jej koleżanka klubowa, Julia Perzyńska, w tej samej konkurencji uplasowała się na pozycji dziesiątej z wynikiem 8,20 m, ale w skoku w dal, wśród 27. zawodniczek wynikiem 4,79 m ustanowiła swój rekord życiowy zajmując miejsce dziewiąte. To nowy halowy rekord Ziemi Łowickiej w tej konkurencji. Dotychczas rekordzistką była Paulina Krystianik z AZS Łowicz, która w 2004 roku uzyskała wynik gorszy o 1 cm. Julka, przygotowując się do zawodów wielobojowych, wystartowała także w konkursie skoku wzwyż rozegranym systemem open, gdzie z wynikiem 150 cm, wśród jedenastu zawodniczek skoku wzwyż, zajęła miejsce czwarte.

Tuż za nią, na miejscu piątym uplasowała się najmłodsza w ekipie lekkoatletów 13-letnia Małgorzata Jakóbiec, która skoczyła w dal na odległość 145 cm.Wyrównała tym samym swój halowy rekord życiowy.

– Biorąc pod uwagę, że startowała ze starszymi zawodniczkami jej występ należy uznać za bardzo dobry. W ogóle występ wszystkich moich podopiecznych można uznać za pozytywny – ocenił trener Mieczysław Szymajda.

Halowy mityng lekkoatletyczny (pchnięcie kulą i skoki). Aleksandrów Łódzki, 5 stycznia 2019 roku: