W niedzielę, 10 lutego, weszła w życie kolejna korekta rozkładów jazdy. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od poszczególnych przewoźników wynika, że bardzo dużych zmian nie ma, ale przed planowaniem podróży warto sprawdzić poszczególne godziny odjazdów i przyjazdów pociągów. Kilku- i kilkunastominutowych zmian jest bowiem sporo.

 

Rozkład jazdy w takiej formie będzie obowiązywał do 13 kwietnia. Wtedy planowane jest wprowadzenie kolejnej korekty. Jest to efekt tego, że w tym roku pociągi pasażerskie kursują według zmienionych zasad. Rozkład jazdy korygowany jest co około dwa miesiące. To wynik remontów torów jakie spółka Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzi w całym kraju.

 

– Rzeczywiście, 10 lutego wchodzą w życie zmiany rozkładów spowodowane prowadzonymi pracami modernizacyjnymi. Jednak nie będą one bezpośrednio dotyczyły pasażerów podróżujących do i ze stacji Łowicz. Od lutego większość prac modernizacyjnych prowadzonych jest na południu kraju – poinformowała nas Beata Czemerajda z Zespołu ds. Relacji z Mediami PKP spółki Intercity S.A.

 

Mówiła oczywiście wyłącznie o pociągach obsługiwanych przez spółkę Intercity, czyli oznaczonych w rozkładzie jako TLK – Twoje Linie Kolejowe. Na trasie kursowania wspomnianych pociągów nic się nie zmienia. Mogą się zmienić natomiast godziny kursowania tych składów. – Warto wskazać czytelnikom, że mogą nastąpić minutowe przesunięcia w godzinach przyjazdów i odjazdów wspomnianych składów – mówi Czemerajda.

 

Więcej czytaj w papierowym wydaniu NŁ lub wydaniu on-line.

(Marcin Kucharski | (marcin.kucharski@lowiczanin.info))

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *