Od najbliższej niedzieli 1 października, od godz. 8.00 nocną i świąteczną opiekę zdrowotną będzie zapewniał szpital Centrum Zdrowia ABiS w Głownie na ul. Wojska Polskiego 32/34.

Centrum Zdrowia ABiS w Głownie. Fot. EWR

Oznacza to, że właśnie tam należy udać się w przypadku nagłego zachorowania w weekend, święto lub w dzień powszedni po godzinie 18.00.

O godz 8.00 1 października świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przestanie udzielać zespół WSRM w Przychodni Miejskiej Remedium na ul. Kopernika.

W szpitalu CZ ABiS na ul. Wojska Polskiego nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostanie zorganizowana w pomieszczeniach przy holu głównym, a nie na izbie przyjęć. W miejscu, gdzie dawniej był sklep, teraz pacjenci zgłaszający się po pomoc będą rejestrowani i kierowani przez pielęgniarkę do gabinetu urządzanego obok. Ważne, by nie kierować się na szpitalną izbę przyjęć, tylko właśnie do oznaczonego punku przyjęć pacjentów. Na izbę może pacjenta skierować pielęgniarka lub lekarz, o ile uzna to za konieczne.

Aktualnie, jak powiedziała nam naczelna pielęgniarka CZ ABiS Ewa Karasińska, trwają przygotowania do uruchomienia nowego świadczenia – szykowany jest gabinet, zakupiono niezbędne sprzęty (m.in. EKG, otoskop, ciśnieniomierz, torby), nawiązano współpracę z lekarzami i pielęgniarkami, którzy tworzyć będą dyżurujące zespoły. Ich zadaniem będzie udzielanie porad przez telefon, na miejscu w szpitalu oraz – w uzasadnionych przypadkach – wyjazdowo (w domu chorego) na terenie Głowna, gminy Głowno oraz miasta i gminy Stryków.

– Staniemy na wysokości zadania, nikogo nie zostawimy bez pomocy – zapewnia Ewa Karasińska, ale też zaznacza, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna zarezerwowana jest dla nagłych zachorowań.

Wraz z uruchomieniem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, włączone zostaną dwa telefony dostępne dla pacjentów: 512-306-659 i 512-306-668. Standardowo wszystkie rozmowy będą rejestrowane.

3 komentarze

  1. PIERWSZY TELEFON WYŁACZONY, DRUGIEGO NIKT NIE ODBIERA …

  2. Łowicz jest specyficzny tutaj każdy ma ciotkę, albo wuja znajomości ma od ………….. tu nikt obcy nie może pracować . Wszystko zostaje w ,, rodzinie “

  3. W Łowiczu nie wszystko rejestruja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.