14 maja około godziny 21, przed jednym ze sklepów spożywczych w Bełchowie, dwaj mężczyźni zaatakowali stojącą przed nim grupę osób przy użyciu gazu obezwładniającego i metalowej pałki. Napastnikami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu skierniewickiego. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Łowiczu

W pewnym momencie stojąca przed sklepem grupa osób została zaatakowana przez dwóch napastników, którzy podjechali pod sklep samochodem i niespodziewanie najpierw użyli gazu obezwładniającego, a następnie zaatakowali przebywające tam osoby metalową pałką, po czym odjechali.

Na miejsce zostały wezwane pogotowie i policja. Na skutek pobicia poszkodowane zostały trzy osoby – mieszkańcy powiatu łowickiego w wieku od 28 do 35 lat. Trafiły one do szpitala w Skierniewicach, dwie z nich musiały pozostać w nim na dłużej.

Łowiccy kryminalni już następnego dnia zatrzymali dwóch podejrzanych o pobicie mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu skierniewickiego w wieku 31 i 32 lat. Usłyszeli już zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec 31-latka dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Wobec starszego z napastników Sąd Rejonowy w Łowiczu zastosował tymczasowy areszt.

1 komentarz

  1. Wśród pobitych był 48 latek mój kuzyn JT(nie aniołek). Policja kłamie jak zwykle. Ale bandytów należy zamykać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *