Dobrze sobie radzą zawodnicy Olimpii Chąśno w rozgrywkach skierniewickiej ligi okręgowej. Po raz kolejny zakończyli spotkanie zwycięstwem, tym razem pokonując LKS Dar Placencja 5:2, w dalszym ciągu utrzymując prowadzenie w tabeli.

LKS Vagat Domaniewice FB

Mecze 7. kolejki były również szczęśliwe dla Orła Nieborów i Zrywu Wygoda, którzy uzyskali jednobramkową przewagę nad rywalami. Podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego rozegrali wyrównaną pierwszą połowę z Widokiem Skierniewice, kończąc ją wynikiem 1:1. Bramkę dla Orła  zdobył w 30. minucie Michał Plichta z rzutu karnego, zaś na pięć minut przed końcem tej odsłony Widok doprowadził do remisu.

Po przerwie walka została podjęta od początku. W 58. minucie Nieborów ponownie wyszedł na prowadzenie po strzale Mateusza Krysiaka. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu w 80. minucie gry, ale jeszcze przed końcem Orzeł ponownie zatriumfował. Strzał na wagę trzech punktów oddał po raz kolejny Plichta.

Zbliżony przebieg, jeżeli chodzi o skuteczne strzały, miało spotkanie Zrywu Wygoda z Victorią Bielawy. Zespół szkoleniowca Dawida Suta zasłużenie wygrał z Victorią Bielawy, pokonując gospodarzy 3:2. Po remisowej pierwszej połowie, w której bramkę dla Zrywu zdobył w 35. minucie Maciej Grzegory, zaś dla Victorii Oktawian Andrzejczak, po rzucie karnym niespełna dziesięć minut później, walka została podjęta od początku po zmianie stron boiska. Tym razem rzut karny wykorzystał Radosław Domińczak w 48. minucie wyprowadzając Zryw na prowadzenie. W 60. minucie zawodnicy z Bielaw skutecznym atakiem doprowadzili do wyrównania, zaś szalę zwycięstwa na konto Wygody przechylił strzał w wykonaniu Bartłomieja Miazka w 69. minucie gry.

– Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Wygraliśmy zasłużenie, grając naprawdę dobrze. Bolą tak stracone bramki, ale błędy są wpisane w tę dyscyplinę sportu. Martwi kontuzja Radka Domińczaka, który prezentuje bardzo wysoką jak na klasę okręgową formę – ocenił trener Sut.

Wysokim zwycięstwem może pochwalić się także KS Jutrzenka Drzewce, która mecz z LKS Pogoń Bełchów wygrała 6:2. Do przerwy zawodnikom  Jutrzenki udało się wypracować tylko jednobramkową przewagę. Dużo lepiej rozegrali drugą część meczu zdobywając kolejne cztery gole, tracąc przy tym jeszcze tylko jeden.

7. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej;
MLKS Widok Skierniewice – LKS Orzeł Nieborów 2:3 (1:1); br.: Wojciech Borowiec (40) i Łukasz Markowski (80) – Michał Plichta 2 (30 karny i 84 karny) i Mateusz Krysiak (58).
Orzeł: Krzysztof Dziedzic – Jakub Tomczak, Paweł Kutkowski, Wiktor Wieczorek – Krystian Śmigielski (46 Przemysław Wilk), Michał Plichta, Mateusz Bartosiewicz, Mateusz Szafarowicz – Łukasz Wierzbicki, Mateusz Krysiak, Łukasz Papuga (78 Marcel Donaj).

LZS Victoria Bielawy – SKF Zryw Wygoda 2:3 (1:1); br.: Oktawian Andrzejczak (44 karny) i Michał Warda (60) – Maciej Grzegory (35), Radosław Domińczak (48 karny) i Bartłomiej Miazek (69).
Zryw: Maciej Kowalski – Maciej Grzegory (65 Bartłomiej Miazek), Przemysław Pomianowski, Wojciech Rokicki, Błażej Miazek (46 Paweł Dróżdż) – Tomasz Rembowski (59 Paweł Wojda), Jacek Woźniak, Rafał Kowalczyk, Radosław Domińczak, Sebastian Sumiński – Sebastian Sobieszek.

KS Jutrzenka Drzewce – LKS Pogoń Bełchów 6:2 (2:1); br.: Andrzej Perski (5), Tomasz Pawelczak (27), Bartosz Bolek 2 (57 i 71), Cezary Dominiak (64) i Patryk Wojdak (67) – Daniel Wasiak (13) i Damian Gendek (88).
GKS Olimpia Chąśno – LKS Dar Placencja 5:2 (2:1); br.: Dominik Kotlarski (6), Rafał Bogus (20), Przemysław Bury (58), Kamil Gać (80) i Szymon Bejda (90) – Jakub Kędziora 2 (22 i 50).
LKS Vagat Domaniewice – LUKS Olympic Słupia 3:3 (0:2); br.: Przemysław Imiołek (54), Szymon Kuciński (59) i Dawid Sztampke (89) – Piotr Mrówczyński (19), Szymon Sielgowski (27) i Jarosław Bachura (90).
LUKS Juvenia Wysokienice – GLZS Pogoń Godzianów 0:2 (0:1); br.: Tomasz Kowara 2 (25 i 75).
LKS Orlęta Cielądz – GLKS Wołucza przełożony na 19 listopada 2017 roku na godz. 14.00.

8. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej (2017.10.07-08);
SKF Zryw Wygoda – LKS Orzeł Nieborów (s, godz. 16.00)
GLKS Wołucza – MLKS Widok Skierniewice (s, godz. 16.00)
LUKS Olympic Słupia – LUKS Juvenia Wysokienice (s, godz. 17.00)
LKS Pogoń Bełchów – LKS Orlęta Cielądz (n, godz. 11.00)
GLZS Pogoń Godzianów – GKS Olimpia Chąśno (n, godz. 11.00)
LKS Dar Placencja – KS Jutrzenka Drzewce (n, godz. 11.15)
LZS Victoria Bielawy – LKS Vagat Domaniewice (n, godz. 14.00)

7. kolejka skierniewickiej klasy A:
SKS Astra Zduny – LKS Start Złaków Borowy 2:3 (0:1); br.: Kamil Owczarek (73) i Jakub Jaros (90) – Sebastian Malinowski (36), Arkadiusz Przyżycki (70) i Dawid Zieliński (79).
Start: Wojciech Wieteska – Michał Kamiński, Adrian Lus, Wojciech Workowski, Dawid Górski – Dominik Lus, Arkadiusz Przyżycki (80 Michał Gorzkowski), Michał Karmelita, Cezary Guzek (65 Konrad Podleśny) – Wojciech Kośmider (75 Dawid Zieliński), Sebastian Malinowski.

LKS Korona Wejsce – GKS Głuchów 2:2 (0:0); br.: Mariusz Trakul (46) i Sebastian Szafraniec (74) – Tomasz Łapin (58) i Michał Janik (89).
LKS Czarni Bednary MGKS Białka Biała Rawska 2:1 (2:0); br.: Mateusz Budzałek (3) i Dominik Myczka (25) – Kamil Stawiński (87).
GLKS Laktoza Łyszkowice – LKS Miedniewiczanka Miedniewice 1:3 (1:1); br.: Kamil Walencik (25) – Mariusz Bursztynowicz 2 (40 i 89) i Krzysztof Dąbrowski (85).
LZS Macovia Maków – GLKS Olimpia Jeżów 0:4 (0:2); br.: Dariusz Banaszkiewicz (19), Grzegorz Klimkiewicz 2 (32 i 88) i Dariusz Meszka (32).
GLKS RZD Żelazna – LKS Wola Wola Chojnata 5:1 (1:1); br.: Dawid Stefaniak 3 (28, 51 i 76), Michał Nowak (90) i Michał Kołodziejczyk (90+2) – Adrian Augustowski (31).
GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe – GKS Rawka Bolimów 1:4 (1:1); br.: Adrian Jung (26) – Krystian Starzec (16), Piotr Bombała (49), Michał Mitrowski (54) i Krystian Starzec (80).

8. kolejka skierniewickiej klasy A (2017.10.07-08):
LKS Miedniewiczanka Miedniewice GLKS RZD Żelazna (s, godz. 15.30)
GLKS Olimpia Jeżów – GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe (s, godz. 16.00)
SKS Astra Zduny – LKS Czarni Bednary (s, godz. 16.00)
GKS Głuchów – GLKS Laktoza Łyszkowice (s, godz. 16.00)
LKS Wola Wola Chojnata – LZS Macovia Maków (n, godz. 13.00)
LKS Start Złaków Borowy – GKS Rawka Bolimów (n, godz. 14.00)
MGKS Białka Biała Rawska – LKS Korona Wejsce (n, godz. 15.00)

6. kolejka skierniewickiej klasy B:
LKS Olimpia Niedźwiada – LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów 2:4 (2:1); br.: Piotr Skoneczny (7) i Jacek Gładys (41 samobójcza) – Karol Moskwa (31), Łukasz Zagawa (72 i 87) i Marcin Kindel (78).
LKS Korona II Wejsce – WKS Meteor Reczyce 2:4 (1:4); br.: Rafał Simiński 2 (38 i 65) – Marcin Wodzyński 3 (18, 40 i 45) i Robert Kubiak (26).
LKS Kopernik Kiernozia LKS Victoria Zabostów Duży 2:0 (1:0); br.: Michał Malejka (5) i Bartosz Sieczkowski (73).
SKF Naprzód Jamno – LKS Jutrzenka Mokra Prawa 2:2 (0:2); br.: Bartłomiej Mitek (78) i Łukasz Dąbrowski (90+2) – Damian Grotkowski (3) i Piotr Słowiński (38).
Pauza: LKS Fenix Boczki Chełmońskie.

1. WKS Meteor Reczyce (2) 6 14 19-12
2. LKS Olimpia Niedźwiada (1) 5 12 25-9
3. LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (4) 4 10 12-8
4. LKS Fenix Boczki Chełmońskie (3) 5   9 17-7
5. LKS Jutrzenka Mokra Prawa (5) 5   7 12-11
6. SKF Naprzód Jamno (6) 5   5 14-13
7. LKS Korona II Wejsce (7) 5   3 10-23