W związku z usuwaniem skutków wczorajszej burzy jeszcze dzisiaj mogą występować nawet kilkudziesięciominutowe opóźnienia pociągów na terenie tzw. łódzkiego węzła kolejowego. Warto to uwzględnić w planach dojazdów.

Łowicz Główny, peron 2
Łowicz Główny, peron 2

Opóźnienia w dojazdach do Łodzi z kierunku Kutna i Łowicza dochodziły dzisiaj rano do 20 minut. Według Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która obsługuje linię wynikały one z konieczności rozładowywania porannego zatoru.

Opóźnione były m.in. pociągi relacji Łódź Widzew – Łowicz z uwagi na fakt, że na odcinku Łódź Kaliska – Żabieniec jest otwarty tylko 1 tor. Bieżącą lokalizację pociągu ŁKA można znaleźć na infoportal.lka.lodzkie.pl

– Po porannym szczycie już wszystko powinno do Zgierza dojeżdżać planowo. Oczywiście w popołudniowym szczycie opóźnienia najpewniej znów wystąpią – dowiedzieliśmy się w ŁKA.

Utrudnienia mogą też występować jeszcze dzisiaj na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie. Pociągi mogą być opóźnione, nie powinny jednak być odwoływane.

Warto pamiętać też, że w sytuacjach, gdy pociągi są znacznie opóźnione (powyżej 40 minut lub 60 minut w zależności od przewoźnika) można skorzystać z zasady wzajemnego honorowania biletów przez spółki kolejowe. Stosowne komunikaty powinny być podawane na stacjach oraz przez drużyny konduktorskie.

Np. wszystkie ważne bilety spółki PKP Intercity honorowane są w pociągach uruchamianych przez Polregio, Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Śląskie, Arriva oraz Koleje Małopolskie w przypadkach nieplanowanego odwołania pociągu czy też przewidywanego opóźnienia przekraczającego 40 minut.

Porozumienie Intercity z Łódzką Koleją Aglomeracyjną ma zastosowanie w przypadkach odwołania pociągu oraz opóźnienia przekraczającego 60 minut.

Podróżny na podstawie poświadczenia od kasjera lub pracownika drużyny konduktorskiej może odbyć przejazd pociągiem uruchamianym przez inną spółkę do stacji docelowej lub powrócić do stacji wyjazdu.

Czy uważasz, że monitoring wizyjny na dużym, nowym parkingu przy dworcu oraz w okolicach dworca PKP Łowicz Główny jest potrzebny?

Loading ... Loading ...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.