Mecze 12. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej, rozegrane w weekend 27-28 października 2018 roku, przyniosły zadowolenie drużynom Orła Nieborów, Pogoni Bełchów i Olimpii Chąśno oraz gorycz porażki Zrywowi Wygoda.

Łatwo przyszło zwycięstwo podopiecznym trenera Marcina Rychlewskiego, którzy już w pierwszej połowie osiągnęli dwubramkową przewagę nad Zrywem Wygoda (trener Robert Nowogórski), a mogła być dwukrotnie większa. Wprawdzie po przerwie żadna bramka nie wpadła do bramki Zrywu, ale i w tej odsłonie Orzeł Nieborów prezentował się lepiej na boisku. Dopiero w końcówce spotkania zespół z Wygody stworzył kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, żadna nie przyniosła jednak upragnionego gola. Strata trzech punktów przełożyła się na spadek Zrywu z miejsca czwartego na piąte w tabeli rozgrywek ligowych, zaś Orzeł umocnił swoje prowadzenie w fotelu lidera rozgrywek.

– Zdecydowana nasza przewaga w pierwszej połowie, udokumentowana dwoma bramkami, choć mogliśmy prowadzić co najmniej 4:0. Druga połowa również pod nasze dyktando. Jedynie ostatnie 5 minut przeciwnik miał kilka wrzutek w nasze pole karne po stałych fragmentach z okolic 30-40 metra. Gdyby nie skuteczność spokojnie moglibyśmy wygrać 6, 7:0 – opowiedział zawodnik Orła, Bartłomiej Tkacz.

Zwycięstwem i dwoma bramkami przewagi zakończyła spotkanie z LUKS Juvenia Wysokienice – Pogoń Bełchów. Po wyrównanej w gole pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 3:3, dopiero druga część spotkania przyniosła przewagę zespołowi trenera Jana Rucińskiego. Gdyby nie popełnione błędy, które skutecznie wykorzystali gospodarze, Pogoń mogła osiągnąć zwycięstwo bez zbędnych emocji. Wywalczone trzy punkty pozwoliły Pogoni wspiąć się leciutko w górę tabeli, na miejsce siódme.

– Trzy punkty zawsze cieszą, jednak w kolejnym już spotkaniu popełniamy fatalne błędy w defensywie. Przed nami cztery ostatnie mecze tej rundy, w tym Orzeł i Jutrzenka. W tych spotkaniach chcemy grać o pełną pulę, więc mam nadzieję, że limit błędów się dla nas już wyczerpał – ocenił trener Jan Ruciński.

Powód do zadowolenia ma zespół Olimpii Chąśno, która w trudnych warunkach atmosferycznych pokonała 2:1 LZS Victoria Bielawy. Już w 10. minucie meczu piękną akcją popisał się Marcin Matuszewski, który wyprowadził Olimpię na prowadzenie, ale radość  trwała nieco ponad kwadrans. W 27. minucie gospodarze doprowadzili do remisu, wykorzystując błąd defensorów Olimpii. Tym razem szybko udało się odrobić stratę zespołowi trenera Jarosława Burzykowskiego, którzy potrzebowali na to sześć minut. Druga bramkę zdobył Szymon Kowalczyk. Po przerwie żadnej z drużyn nie udało się przejąć zdecydowanej kontroli w meczu, na co wskazywał również brak goli.

– Bardzo trudne warunki atmosferyczne nie pozwoliły na piękną grę, jednak staraliśmy się cały czas pokazać, że piłkarsko jesteśmy lepsi od drużyny z Bielaw. Pierwszą bramkę strzelił Marcin Matuszewski po indywidualnym rajdzie i minięciu kilku przeciwników. Niestety zaraz po bramce tracimy gola po nieporozumieniu w szeregach linii defensywnej. Drugą bramkę strzelamy po bardzo ładnej koronkowej akcji. Druga połowa była bardziej wyrównana, zrobił się typowy mecz walki na małym boisku – podsumował trener Burzykowski.

Olimpia Chąśno nadal zachowuje trzecie miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do drugiej Jutrzenki Drzewce.

12. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
LKS Orzeł Nieborów – SKF Zryw Wygoda 2:0 (2:0); br.: Bartłomiej Tkacz (20) i Bartosz Placek (27).
Orzeł: Maciej Chmielewski – Karol Kruk (75 Dawid Konikowski), Przemysław Wilk, Michał Plichta, Michał Kunat – Mateusz Szafarowicz (80 Piotr Tkacz), Michał Redzisz, Bartłomiej Tkacz (85 Damian Trałut), Bartosz Placek (75 Łukasz Papuga) – Patryk Krzeszewski (60 Mateusz Bartosiewicz), Łukasz Wierzbicki (83 Krystian Śmigielski).

LUKS Juvenia Wysokienice – LKS Pogoń Bełchów 4:6 (3:3); br.: Michał Perek (1), Michał Sala 2 (21 i 58) i Tomasz Rosa (36) – Daniel Wasiak (4), Damian Gendek 2 (31 i 52), Kacper Kołosowski (35), Jakub Niedźwiadek (68) i Bartłomiej Bakalarski (74).
Pogoń: Tomasz Zych (46 Patryk Ciećwierz) – Szymon Furman, Mariusz Bakalarski, Maciej Grotkowski, Alan Caban (90+1 Dawid Matyjas) – Karol Wojenka (80 Paweł Osóbka), Jakub Niedźwiadek – Daniel Wasiak (46 Michał Pierzankowski), Bartłomiej Bakalarski, Kacper Kołosowski – Damian Gendek.

LZS Victoria Bielawy – GKS Olimpia Chąśno 1:2 (1:2); br.: Mateusz Antczak (27) – Marcin Matuszewski (10 i Szymon Kowalczyk (33).
Olimpia: Mateusz Gać – Patryk Okraska, Robert Czarnota, Damian Janik, Jarosław Burzykowski – Marcin Matuszewski, Rafał Bogus, Dominik Kotlarski (50 Kamil Gać), Bartłomiej Skoneczny, Przemysław Bury (80 Sebastian Lenarczyk).

MLKS Widok Skierniewice – LKS Orlęta Cielądz 1:5 (0:3); br.: Damian Gromek (74) – Rafał Głębocki (7), Daniel Skoneczny 2 (17 i 50), Marcin Ciesielski (19) i Krystian Ciupa (70).
LKS Vagat Domaniewice – GLKS Wołucza 0:10 (0:2); br.: Jakub Mierzejewski 2 (12 i 56), Aleksander Stankiewicz (40), Bartłomiej Cechniak (48), Damian Kozik 2 (50 i 89), Rafał Bednarek 2 (62 i 64), Artur Walendzik (70) i Paweł Czyż (85).
KS Jutrzenka Drzewce – LKS Miedniewiczanka Miedniewice 12:2 (3:0); br.: Bartosz Bolek 2 (11 i 53), Andrzej Perski 2 (20 i 46), Cezary Dominiak 5 (30, 51, 66, 69 i 75), Michał Sopyła 2 (48 i 57) i Maciej Borowski (88) – Krzysztof Paradowski (52) i Sebastian Bursztynowicz (81).
GLZS Pogoń Godzianów – LUKS Olympic Słupia 1:4 (0:2); br.: Tomasz Mozga (55) – Przemysław Kozłowski 3 (15, 34 i 85) – Przemysław Fontański (89).
LZS Macovia Maków – GLKS Olimpia Jeżów 2:0 (0:0); br.: Szymon Lipiński (65) i Patryk Błędowski (76).

13. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej (2018.11.03-04):
LUKS Olympic Słupia – LZS Victoria Bielawy (s, godz. 15.00)
LKS Orlęta Cielądz – LUKS Juvenia Wysokienice (s, godz. 15.00)
LKS Miedniewiczanka Miedniewice – LZS Macovia Maków (n, godz. 11.00)
LKS Pogoń Bełchów – LKS Vagat Domaniewice (n, godz. 11.15)
GLKS Olimpia Jeżów – GLZS Pogoń Godzianów (n, godz. 14.00)
GKS Olimpia Chąśno – MLKS Widok Skierniewice (n, godz. 14.00)
GLKS Wołucza – LKS Orzeł Nieborów (n, godz. 15.00)
SKF Zryw Wygoda – KS Jutrzenka Drzewce (n, godz. 15.00)

10. kolejka skierniewickiej klasy A:
LKS Start Złaków Borowy GLKS Laktoza Łyszkowice 2:4 (1:3); br.: Marcin Głowacki (41) i Konrad Podleśny (57) – Cezary Olejnik (24), Kacper Białek (29), Mateusz Nezdropa (37) i Kamil Karwat (61).
Start: Mariusz Głowacki – Adrian Lus, Michał Kamiński, Wojciech Workowski, Cezary Guzek – Arkadiusz Przyżycki, Dominik Lus, Konrad Podleśny, Marcin Głowacki – Sebastian Malinowski (75 K Motyl), Wojciech Kośmider

GKS Bedlno – LKS Olimpia Niedźwiada 1:1 (1:0); br.: Radosław Boczek (6 samobójcza) – Patryk Kośmider (84).
SKS Astra Zduny – LKS Czarni Bednary 0:4 (0:4); br.: Adam Salamon 2 (19 i 27), Arkadiusz Sobieraj (30) i Adrian Dąbrowski (42).
MGKS Białka Biała Rawska LKS Dar Placencja 0:0
GKS Rawka Bolimów – KS Manchatan Nowy Kawęczyn 3:4 (0:2); br.: Mateusz Kowalczyk (73), Robert Paprocki (75) i Adrian Solski (82) – Łukasz Dziąg (12), Mariusz Broniarek (33), Łukasz Dominiak (78) i Mariusz Broniarek (89).
LKS Wola Wola Chojnata – GLKS RZD Żelazna 3:4 (2:1); br.: Adrian Augustowski 2 (7 i 23) i Cezary Malczewski (81) –  Bartłomiej Michniacki (1), Dawid Stefaniak (79), Dawid Stefaniak (84) i Cristian Vesa (86).
MKS Unia II Skierniewice – GKS Głuchów 3:0 (w.o.)

11. kolejka skierniewickiej klasy A (2018.11.03-04):
GLKS Laktoza Łyszkowice – GKS Rawka Bolimów (s, godz. 14.00)
KS Manchatan Nowy Kawęczyn – GKS Bedlno (s, godz. 14.30)
GKS Głuchów – LKS Start Złaków Borowy (s, godz. 14.30)
LKS Czarni Bednary – MGKS Białka Biała Rawska (s, godz. 16.00)
GLKS RZD Żelazna – MKS Unia II Skierniewice (n, godz. 11.00)
LKS Olimpia Niedźwiada – SKS Astra Zduny (n, godz. 11.00)
LKS Dar Placencja – LKS Wola Wola Chojnata (n, godz. 11.15)

9. kolejka skierniewickiej klasy B:
WKS Meteor Reczyce – GLKS Sierakowianka Sierakowice 2:1 (0:1); br.: Kamil Grabowicz (82) i Adrian Siatkowski (87) – Marcin Kania (19).
SKF Naprzód Jamno KS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów 6:4 (2:2); br.: Bartłomiej Mitek 3 (20, 44 i 61), Maciej Płatek (39) i Rafał Milczarek 2 (49 i 59) – Mieszko Brzózka (31), Karol Moskwa 2 (36 i 70) i Jakub Kaźmierczak (80).
LKS Kopernik Kiernozia – LKS Victoria Zabostów Duży 3:3 (0:1); br.: Daniel Siekiera 2 (47 i 75) i Artur Dubiel (60) – Rafał Gładki (19) i Dawid Pisarek 2 (80 i 85).
LKS Jutrzenka Mokra Prawa – LKS Fenix Boczki Chełmońskie 1:0 (1:0); br.: Przemysław Panek (20).
Pauza: LKS Korona Wejsce.

1. LKS Korona Wejsce (1) 8 21 33-6
2. LKS Jutrzenka Mokra Prawa (2) 8 17 19-10
3. SKF Naprzód Jamno (3) 8 16 32-19
4. WKS Meteor Reczyce (5) 8 15 20-19
5. LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (4) 8 12 22-19
6. GLKS Sierakowianka Sierakowice (6) 8 11 18-19
7. LKS Victoria Zabostów Duży (7) 8   5   7-21