Mszą św. polową sprawowaną przez ks. Krzysztofa Chojnackiego, rozpoczęła się dzisiejsza (8 lipca) uroczystość 70-lecia OSP w Ziąbkach w gminie Bolimów. W czasie liturgii poświęcony został obraz patrona strażaków – św. Floriana, który trafi do strażnicy.

Po zakończaniu mszy św. nastąpiła część oficjalna, w czasie której został poświęcony sztandar jednostki i odczytany akt jego nadania. Druhom z Ziąbek, którzy ślubowali pilnować go jak źrenicy w oku, uroczyście przekazał go prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Skierniewicach dh Tadeusz Grotkowski.

W dalszej części uroczystości wójt gminy Bolimów Stanisław Linart oraz  przewodnicząca Rady Gminy Bolimów Aleksandra Kołosowska gratulując jubileuszu symbolicznie przekazali samochód Ford Transit, który jeszcze ma oznakowania jednostki OSP Bolimów i przez najbliższe tygodnie jeszcze w niej posłuży, ale potem na stałe trafi do Ziąbek. 

Były też wręczane strażackie medale, które – zwłaszcza u starszych druhów – wywołały wiele wzruszeń.

Na koniec części oficjalnej przybyli goście zabierali głos, życząc strażakom wielu chętnych do służby, ale mało zdarzeń, a także gratulując przygotowania uroczystości. 

Na koniec wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach, które należą do Dziecięcego Zespołu Ludowego Wianeczek oraz Bolimowska Orkiestra Dęta, która uświetniała cały jubileusz, począwszy od mszy św. 

Więcej o historii jednostki oraz wręczonych odznaczeniach napiszmy w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina, 13 lipca. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.